Якщо темпи вакцинації будуть як у листопаді, ця хвиля COVID може стати останньою - Ляшко

Якщо темпи вакцинації будуть як у листопаді, ця хвиля COVID може стати останньою - Ляшко
Читать на русском

Питання локдауна чи посилення карантинних заходів зараз навіть не обговорюється

Голова МОЗ Віктор Ляшко заявив, що якщо темпи вакцинації будуть, як у листопаді, ця хвиля коронавірусу може стати останньою, а коронавірус стане сезонним захворюванням - як грип.

Про це APnews пише з посиланням на його заяву в кулуарах Ради журналістам.

За його словами, штам Омікрон має меншу агресивність і не призводить до більш важких випадків. Є обережний оптимізм, що коронавірус стане сезонним захворюванням.

"Омікрон сьогодні, в умовах значної кількості вакцинованих людей, має меншу агресивність і не призводить до такої кількості госпіталізацій і тривалості перебування на ліжку... Це є, в принципі, обережний оптимізм до того, що після Омікрона коронавірус може перейти в ендемічне захворювання і стане сезонним захворюванням", - сказав Ляшко.

При цьому він додав, що питання локдауна чи посилення карантинних вимог зараз навіть не обговорюється, при цьому “є предиктори”, що пандемія вже скоро буде подолана.

"Є чітки предиктори (прогностичний параметр - ред.), які говорять про те, що пандемія вже йде на зниження і може бути подолана. З’явились противірусні препарати прямої дії, з’явилась вакцина і нові штами втрачають агресивність - як це відбулося з Омікроном.

Ми пройшли пік, ми його пройшли в адаптивному карантині, коли всі сфери економіки працювали, тому питання введення локдауна сьогодні навіть не стоїть на порядку денному", - додав Ляшко.

Закликавши отримати бустерну дозу вакцини після 6 місяців після другої дози.

При цьому, як писав APnews, в Україні зафіксували новий варіант Омікрона – більш заразний.

Новини партнерів

Україна не розраховує на "списання" боргів за кредитами - Марченко
Геращенко назвав збій мобільного зв'язку у Луганській та Донецькій областях диверсією: відкрито провадження