"Якщо депутати - люди, вони зобов'язані проголосувати": представник лікарів озвучив вимоги до КМДА

"Якщо депутати - люди, вони зобов'язані проголосувати": представник лікарів озвучив вимоги до КМДА
Ексклюзив
Читать на русском

Василець наголосив, що без фінансування дитяча офтальмологія не працюватиме, і допомогу вагітним, які хворі на інфекційні захворювання, не будуть надавати

Офіційний представник трудових колективів двох медичних установ Київський центр репродуктивної та перинатальної медицини та Центр мікрохірургії ока Дмитро Василець заявив, що єдиним способом зберегти зазначені лікарні є їх передача у відання Міністерства охорони здоров'я. Про це повідомляє кореспондент APnews.

"Для того, щоб зберегти два медичних заклади, які надають високоспеціалізовану допомогу, на жаль, з урахуванням другого етапу медреформи, ці лікарні можна врятувати тільки передавши їх у відання Міністерства охорони здоров'я. Тому що об'єктивно немає інструментів законодавчих, нормального фінансування з Київради, як це було раніше. Тому зараз перед Київрадою варто рішення - або передати ці лікарні МОЗ, або просто знищити їх", - сказав він.

Василець наголосив, що без фінансування дитяча офтальмологія не працюватиме, і допомогу вагітним, які хворі на інфекційні захворювання, не будуть надавати. Таким чином, дітям з травмами око не буде куди їхати, а хворих на інфекційні захворювання вагітних будуть лікувати у звичайних пологових будинках.

"Перша небезпека - це дитяча офтальмологія і швидка медична допомога офтальмологічна, тому що ці лікарні змушені будуть закритися, і дітям, якщо вони, не дай Боже, отримають травму ока, нікуди буде їхати. Це об'єктивно. Така ж ситуація і з Київським центром репродуктивної і перинатальної медицини, тому що цей центр спеціалізується на високоспеціалізованої допомоги саме інфекційним хворим. Тобто якщо породіллі, не дай Боже, хворіють на інфекційну хворобу, то ми просто повинні розуміти, що вони або будуть лікувати всіх людей в звичайних пологових будинках, або спеціалізованих ", - пояснив офіційний представник трудових колективів двох лікарень.

Він звернув увагу на те, що заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондрієвський підтвердив, що передача лікарень МОЗ - реальний вихід із ситуації.

"Зараз ключ вирішення проблеми у депутатів Київради. Вони повинні сьогодні проголосувати за рішення про передачу двох лікарень безпосередньо Міністерству охорони здоров'я. Це вирішить стратегічний розвиток цих лікарень, питання заробітних плат, це реальний вихід з ситуації, який підтвердив Мондрієвський, заступник Кличка, який розбирався в цьому питанні. Якщо депутати Київради - люди, вони просто зобов'язані проголосувати за збереження державної медицини в Києві", - резюмував Василець.

Як повідомляв APnews раніше, під будівлею Київської міської державної адміністрації у вівторок, 7 липня, лікарі Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини та Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні "Центр мікрохірургії ока" зібрались на мітинг.

Нагадаємо, що представники "Свободи" під час мітингу лікарів під будівлею Київської міської державної адміністрації влаштували скандал і назвали медиків провокаторами, оскільки ті розмовляли російською мовою.

Новини партнерів

Після стрілянини в Броварах та тортур в Кагарлику на місцях змінили керівництво поліції
У п'яти областях України за добу не зафіксували жодного випадку covid-19