Як звільнити директора НАБУ Артема Ситника - покрокова інструкція від адвоката

Як звільнити директора НАБУ Артема Ситника - покрокова інструкція від адвоката
Читать на русском

Загалом на звільнення Ситника може піти не більше двох місяців

Адвокат Олег Шрам пояснив, як можна звільнити Артема Ситника після правової колізії, яка виникла після рішення КСУ щодо незаконності указу Порошенко про призначення його директором Національного антикорупційного бюро України. Про це повідомляє APnews з посиланням на пост Шрама.

Фактично президент України Володимир Зеленський опинився в патовій ситуації, оскільки у нього немає повноважень звільнити Ситника, який планує залишатися директором НАБУ до 2022 року. Однак Шрам пояснив, що є законний спосіб звільнити Ситника всього в три кроки.

По-перше, необхідно внести зміни в закон "Про НАБУ", змінивши статус відомства з державного правоохоронного органу на центральний орган виконавчої влади. Також слід встановити, що директора НАБУ призначає і звільняє Кабмін, доповнити ст. 11 спеціальним званням вищого офіцерського складу - генерал-майор НАБУ і внести деякі технічні зміни.

Коли зміни в закон набудуть чинності, президент повинен підписати указ, який передбачає, що посаду директора НАБУ підлягає заміщенню особою вищого офіцерського складу.

Потім, будучи суб'єктом призначення, Кабінет міністрів може повідомити директора НАБУ про скорочення посади держслужби та оголосити новий конкурс на посаду директора НАБУ, що підлягає заміщенню особою вищого офіцерського складу.

"Термін реалізації: п. 1 - зміни до Закону (з урахуванням наявності монобільшості) 2-3 тижні; п. 2 - видання Указу Президента - 1 день; п. 3 повідомлення директора НАБУ про звільнення у зв'язку зі скороченням посади держслужби - за 30 днів до звільнення. Загальний термін - не більше 2-х місяців", - зазначив Шрам.

Як звільнити директора НАБУ Артема Ситника - покрокова інструкція від адвоката

Як повідомляв APnews раніше, у Конституційному суді України постановили, що указ президента про призначення головою Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника є неконституційним.

Нагадаємо, що рішення Конституційного суду про визнання указу п’ятого президента Петра Порошенка про призначення директора Національного антикорупційного бюро України неконституційним не припиняє повноваження Артема Ситника.

ТКГ на засіданні погодила 19 ділянок розмінування на Донбасі
Це відповідає виключно його поглядам: Кулеба відреагував на скандальну заяву Фокіна

Новини партнерів