Як зміниться життя в Україні при карантині: заборони, обмеження та особливості

Як зміниться життя в Україні при карантині: заборони, обмеження та особливості
Читать на русском

Кабінет міністрів прийняв рішення про введення заходів для обмеження поширення коронавірусу по всій території України

У середу, 11 березня, Кабінет міністрів прийняв рішення про введення заходів для обмеження поширення коронавірусу по всій території України з 12 березня до 3 квітня. Редакція APNEWS розбиралась, на які сфери життєдіяльності українців вплинуть обмеження.

Навчальні заклади
Згідно з рішенням Кабміну, всі школи, університети, коледжі, дитячі садочки та фахові навчальні заклади будуть зачинені строком на три тижні.

Масові заходи
Проведення будь-яких культурних, спортивних, розважальних заходів, де збирається понад 200 осіб підпало під заборону. Таким чином, в Україні будуть зачинені кінотеатри, концерти та інші подібні заходи. Проте це не стосується заходів державної необхідності, а також спортивних заходів, якщо вони проходять за рішенням міжнародних організацій та без глядачів.
Не дивлячись на закриття розважальних центрів та подібних зон в торгових центрах, магазини в ТРЦ продовжать свою роботу. Зачинені не будуть ресторани, кафе та бари.

Ситуація в Києві
Мер столиці Віталій Кличко ще до введення карантину по всій Україні повідомив про закриття навчальних заходів, торгових центрів, а також заборону проведення масових заходів.
"Щоб упередити можливе розповсюдження захворювання на коронавірус, влада столиці затвердила план протиепідемічних заходів та обмежень. Хоча в Києві поки не зареєстровано жодного випадку захворювання на коронавірус, ми вирішили не чекати. Превентивні заходи в Києві запроваджуємо з 12 березня. Попередньо - до кінця березня", - зазначив Кличко.
Громадський транспорт продовжить свою роботу, заявив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.
"Ніяким чином не можуть вплинути на роботу громадського транспорту, він буде працювати у звичайному режимі. На сьогодні двічі на добу обробляється транспорт відповідними дезінфікуючими засобами. При необхідності будемо робити це частіше, поки такої проблеми немає. Всі органи влади працюють в штатному режимі", - сказав він.

Виїзд та в’їзд з/до України
Кабмін прийняв рішення про припинення авіасполучення з країнами, де спостерігається спалах COVID-19. Більша частина контрольно-пропускних пунктів на кордоні також буде зачинена - з 219 залишиться 49. Для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорті Бориспіль буде закуплено інфрачервоне обладнання.
Крім того, Кабмін виділив 100 млн грн на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву. Уряд заборонив експорт товарів протиепідеміологічного призначення до червня.

Ситуація з коронавірусом в Україні
На території країни перший випадок зараження зафіксували 3 березня у жителя Чернівців, який нещодавно повернувся з Італії. Чоловік знаходиться в лікарні в стабільному стані. З 6 березня міська влада оголосила в Чернівцях карантин із закриттям навчальних закладів і скасуванням масових заходів.
Станом на середу, 11 березня, в Україні зафіксовано 43 випадки підозри на коронавірусну інфекцію. З них один проходить перевірку, в ізоляції знаходиться один пацієнт, інші аналізи дали негативний результат.

Новини партнерів

Шмигаль: Кабмін повернеться до відкритих засідань
В Україні перенесли пробне ЗНО