Як законно уникнути штрафів за порушення карантину: поради адвоката

Як законно уникнути штрафів за порушення карантину: поради адвоката
Ексклюзив
Читать на русском

Ростислав Кравець пояснив, як законно уникнути відповідальності і зекономити до 170 000 гривень.

В Україні з 14 листопада почав діяти "карантин вихідного дня". Підприємці (і не тільки) знову починають активізувати кмітливість, щоб обійти правила, а правоохоронці "потирають руки" перед складанням чергового протоколу. Проте, навіть якщо не вдалося залишитися "недоторканими", завжди можна оскаржити своє звинувачення в суді, оскільки "карантинні" розпорядження Кабінету міністрів можна вважати "перевищенням повноважень".

Про це в коментарі редакції APnews заявив юрист і адвокат Ростислав Кравець.

Тож, як зекономити до 170 000 гривень?

Працівнику і підприємцю

Якщо на вас, як на співробітника підприємства, склали адмінпротокол через відсутність засобів індивідуального захисту, то це питання до власника підприємства, який не забезпечив своїх працівників масками, окулярами і рукавичками. В свою чергу, власник підприємства, за допомогою адвоката, може оскаржити свій штраф в суді, аргументуючи свою позицію тим, що уряд незаконно видає відповідні розпорядження.

"Якщо адмінпротокол складається на підприємство, то тут питання не до громадян, які там працюють, а питання до підприємства. Також є питання взагалі до законності існування цього розпорядження Кабінету міністрів. Такому підприємству потрібно буде, окрім того, що оскаржувати сам адмінпротокол в суді, відповідно бажано звернутись і до суду стосовно оскарження і розпорядження Кабінету міністрів, і стосовно введення таких обмежувальних заходів.

Насправді, як показали рішення Конституційного суду, без введення надзвичайного стану або військового стану, обмеження підприємницької діяльності є незаконним.

Жодним законом не надано права Кабінету міністрів втручатися в їх діяльність і забороняти працювати. Вони можуть обмежувати режим роботи підприємств, але не забороняти працювати. В даному випадку уряд вийшов за межі своїх повноважень, тому, звичайно, шанси оскаржити це – є", - наголосив адвокат.

Водію маршрутки/тролейбуса/трамваю

Справа №759/18211/20. Водій автобусу, здійснюючи перевезення пасажирів, без засобів індивідуального захисту, в судовому засіданні визнав свою вину і пояснив, що тимчасово зняв маску, щоб випити води. Святошинський районний суд закрив провадження у справі через малозначність.

Якщо ж водія маршрутки впіймали на тому, що він перевозив пасажирів більше, ніж є місць для сидіння, то є всі підстави оскаржити відповідне обвинувачення у суді за відсутністю складу правопорушення. Як правило, такі провадження закриваються через недостатню кількості доказів, які б свідчили проти водія маршрутки.

Варто зазначити, що суд, як правило, не приймає до уваги фототаблиці, додані до протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки з них неможливо встановити кількість пасажирів, які знаходяться в автобусі. Крім того, з фото неможливо встановити день і час фото- або відеофіксації.

Копії документів належним чином не засвідчуються поліцією, приєднані відеозаписи відображають лише частину салону транспортного засобу, а номерний знак авто, яке було зупинене поліцією, не видно, що унеможливлює його ідентифікацію.

Як нам пояснив адвокат Ростислав Кравець, майже кожен адмінпротокол щодо порушення карантинних правил можна оскаржити в суді і залишитися при цьому " у виграші", адже розпорядження уряду незаконні.

На думку юриста, Кабмін навмисно впровадив "карантин вихідного дня", попередньо, на три тижні:

"Оскільки обмеження урядом, попередньо, вводяться на місяць, це, на мій погляд, робиться спеціально, для того, щоб громадяни не встигали оскаржувати всі ці розпорядження, адже ми прекрасно розуміємо, що за місяць жоден суд не встигне розглянути все це, з огляду на те навантаження, яке є. Ні перша, ні апеляційна інстанції у місячний строк таку справу не розгляне.

Шанс на оскарження постанов Кабміну в суді є. Я думаю, що деякі судді можуть взяти на себе відповідальність і ухвалити обгрунтоване рішення".

Як повідомляв APnews, ще один обласний центр України скасував карантин вихідного дня.

Вибори в США: Трамп обізвав фальшивим перерахунок голосів в Джорджії
У штаб-квартирі ВООЗ десятки співробітників підхопили COVID-19

Новини партнерів