Як правильно носити маску дитині в школі - поради інфекціоніста

Як правильно носити маску дитині в школі - поради інфекціоніста
Ексклюзив
Читать на русском

Інна Андрусович зазначила, що дітям маски необхідні під час пересування по школі

Дитина не може перебувати в школі цілий день в одній масці, тому на уроках рекомендовано її знімати. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповіла лікар-інфекціоніст Інна Андрусович.

За її словами, повністю захистити дитину від інфекції вкрай складно, тому що дитячі контакти фактично не передбачувані.

"Дитячі контакти настільки непередбачувані, що захистити їх від чогось дуже проблематично. Ми це бачили по попереднім епідеміям грипу, ГРВІ, вітрянки. Ми всі знаємо правила особистої гігієни, але діти не так ретельно їх дотримуються. Я вважаю, що дітям молодших класів маски під час уроків не потрібні. Дітям важко концертувати увагу, а тим більше сидячи в масці, яка може заважати. Вчителям доведеться половину уроку надягати маски та стільки ж знімати або боротися з тим, щоб їх не знімали. На уроках дітям старшої школи теж краще не надягати маски, але їм краще знаходиться постійно в одному класі, а не ходити з кабінету в кабінет на заняття", - пояснила інфекціоніст.

При цьому вона уточнила, що маски дітям потрібні, якщо вони будуть виходити з кабінету, в якому проходять уроки. Водночас лікар попередила, що діти можуть торкатися маски руками або неправильно надіти.

"Більш ніж на дві години навіть в багаторазовій масці знаходиться не можна, а в одноразової тим більше тому що вони недостатньо провітрюються й на них накопичується те, що дитина видихає. В результаті на масках активно розмножується бактеріальна флора та відбувається її концентрація", - вказала Андрусович.

За її словами, дитина може надіти маску, дійти до пункту призначення, зняти її та покласти в окрему упаковку, призначену тільки для маски.

"Ні в якому разі її не можна кидати в рюкзак, де ручки, книжки та інші предмети. Також дитина ні в якому разі не повинен цілий день перебуває в одній масці", - підсумувала інфекціоніст.

Читайте також:

Як раніше повідомляв APnews, глава МОЗ Максим Степанов заявив, що дитині в школі на день достатньо й однієї маски

Новини партнерів

"Спонтанна співпраця": Тіна Кароль і американський репер Snoop Dog випустили спільний трек
Кулеба: Путін повинен збалансувати свою "непристойну поведінку"