Як перевірити онлайн наявність штрафів за порушення ПДР

Як перевірити онлайн наявність штрафів за порушення ПДР
Ексклюзив
Читать на русском

Скільки способів перевірити наявність штрафів за порушення ПДР зараз існує і як ними користуватися.

Автоматична система фото і відеофіксації порушень ПДР працює в Україні вже понад місяць. За цей час порушники встигли заплатити до бюджету штрафи на загальну суму в 31 мільйон гривень. Але у цієї системи є як мінімум один недолік - повідомлення про порушення водій отримає по "Укрпошті" протягом трьох днів після обробки штрафу. Причому повідомлення прийде за адресою реєстрації порушника.

Однак дізнатися, чи є у вас штраф, можна не чекаючи приходу постанови. Для цього достатньо скористатися одним з наявних сервісів. Таким чином у водія буде більше шансів сплатити штраф протягом 10 днів після отримання постанови. А це, нагадаємо, надає порушнику знижку в 50% на оплату штрафу. Також перевірка на наявність штрафів онлайн актуальна ще й для водіїв, які зараз живуть не за місцем реєстрації. APnews склав покрокову інструкцію по тому, як перевірити наявність штрафів за порушення ПДР онлайн.

Спосіб 1. На сайті МВС

Цей спосіб ми вибрали першим не тільки тому, що він максимально логічний, а й тому, що він максимально простий. Щоб перевірити наявність постанови на сайті МВС, не потрібно ніде реєструватися. Достатньо:

  • ввести номер транспортного засобу;
  • ввести ідентифікаційний номер, або серію та номер паспорта, або серію та номер посвідчення водія;
  • пройти просту перевірку, що ви не робот і натиснути на кнопку "перевірити".
Як перевірити онлайн наявність штрафів за порушення ПДР

Спосіб 2. В електронному кабінеті водія

Ще один спосіб дізнатися, чи порушили ви правила дорожнього руху - зайти в електронний кабінет водія на сайті МВС. Для входу в кабінет потрібен або електронний підпис, або BankID. В інструкції на сайті вказаний ще один спосіб - через MobileID, проте скористатися ним поки не можна. У самому кабінеті будуть відбиватися автомобілі водія, зареєстровані після 2013-го року, а також водійські посвідчення, оформлені після 2014-го року. Також там є окрема вкладка "Штрафи". Саме там водій зможе перевіряти наявність постанов за порушення ПДР.

Як перевірити онлайн наявність штрафів за порушення ПДР

Спосіб 3. Через додаток "Штрафи ПДР" або Дія

Ще один інструмент з відстеження штрафів онлайн від правоохоронців. Причому на відміну від перерахованих вище способів, в додатку "Штрафи ПДР" водій може не тільки оперативно дізнатися про виписаний штраф, але і відразу ж його оплатити. Правда, користуватися цим додатком поки можуть тільки користувачі ОС Android.

Попри те, що додаток з'явився ще на початку червня, в AppStore він досі недоступний. Також правоохоронці обіцяли, що перевірити наявність штрафів українці зможуть за допомогою додатка "Дія". Але і там ця функція поки не виявлена.

Як перевірити онлайн наявність штрафів за порушення ПДР

Спосіб 4. Через Telegram-бот

Правоохоронці запустили Telegram-бот "Штрафи ПДР" одночасно з запуском додатку. Для того, щоб відстежувати винесення штрафів там, водієві необхідно зареєструватися. Спочатку користувача попросять ввести номер транспортного засобу. Потім - ввести серію і номер посвідчення водія, ідентифікаційний номер або серію та номер паспорта. Якщо вам пощастить, і дані оброблять успішно - ви зможете перевіряти наявність штрафів за допомогою цього бота.

В іншому випадку вам запропонують пройти верифікацію в інформаційній системі МВС. Стимул для використання цього бота той самий, що й у випадку з додатком - в разі необхідності ви зможете відразу ж оплатити штраф.

Як перевірити онлайн наявність штрафів за порушення ПДР
Як перевірити онлайн наявність штрафів за порушення ПДР
Читайте також:

Новини партнерів

З ЗП глави Нацбанку тільки ідіоти йдуть - реакція соцмереж на відставку Якова Смолія
У метро Києва встановили медузу з пластикових пакетів, але її зруйнували в перший же день