Як отримати допомогу по безробіттю в період карантину - покрокова інструкція

Як отримати допомогу по безробіттю в період карантину - покрокова інструкція
Ексклюзив
Читать на русском

Також досвідом поділились ті, хто вже отримує допомогу. Та розповіли, чи варто ставати на облік у Центр зайнятості

Втратити роботу на карантині - один з найстрашніших кошмарів, який, на жаль, для багатьох став реальністю. Навіть складно підрахувати, скільки зараз людей претендують на ті робочі місця, які залишилися. Хороша новина: всім, хто залишився без роботи під час пандемії, дозволили стати на облік в службі зайнятості онлайн.

Редакція APnews розібралася, як це робити і чи варте воно того.

Як отримати допомогу по безробіттю

У період карантину щоб стати на облік, достатньо заповнити та надіслати електронною поштою всього дві заяви. Оригінали документів потрібно буде піднести вже після завершення карантину.

Крок 1. Для початку потрібно зайти на сайт Державної служби зайнятості та вибрати регіон, в якому будете ставати на облік. Зробити це можна на вкладці, яка знаходиться у лівому верхньому кутку або тут.

Крок 2. У розділі "Електронна подача документів" треба завантажити два зразка заяв:

  • Бланк заяви про надання/поновлення статусу безробітного
  • Бланк заяви про призначення/відновлення виплати допомоги по безробіттю.
Як отримати допомогу по безробіттю в період карантину - покрокова інструкція

За зразком заяви можна написати власноруч або роздрукувати та заповнити.

Крок 3. У шапці заяви слід вказати прізвище директора філії того центру зайнятості, на облік якого будете ставати. Наприклад, в Київському міському центрі зайнятості слід вибрати той філія, який відповідає району проживання. Всі електронні адреси та контакти директорів центрів зайнятості по Україні тут.

Крок 4. У бланку заяви слід вказати свої персональні дані, включаючи серію та номер паспорту, ІПН, електронну адресу, місце проживання і місце прописки, освіту, останнє місце роботи і професію, яку ви б хотіли отримати.

Крок 5. У другому бланку заяви потрібно тільки заповнити шапку, вказати дату і підписати. Обидва бланка потрібно при можливості відсканувати (багато мобільних телефонів підтримують цю функцію), або ж зробити якісне фото.

Крок 6. Копії заяв слід надіслати електронною поштою обраного філії як вкладення до листа (не архівом). Всі адреси електронних пошт також вказані в розділі "Контакти". В темі листа потрібно вказати прізвище, ім'я, по батькові, наприклад «Електронна подача документів - Петренко Іван Петрович». При цьому копії документів подавати не потрібно.

Крок 7. Далі можна просто чекати зворотного зв'язку. Про прийняте рішення вам повідомлять по телефону або e-mail. У разі, якщо заяви оформлені неправильно, вам також повідомлять.

Крок 8. Протягом 10 робочих днів після закінчення карантину потрібно буде подати в центр зайнятості оригінали документів, а це:

  • паспорт
  • ІПН
  • трудову книжку
  • документ про освіту
  • військовий документ (чоловікам).

Чи варто ставати на облік в центр зайнятості

Житель Маріуполя Дмитро Белянський розповів, що подавати документи до Центру зайнятості варто, якщо на попередньому місці роботи була "біла" зарплата.

"У період карантину виплати проводять раз на місяць, а сума залежить від загального страхового стажу та заробітної плати, яку ви отримували. Максимально - 70% від середньої зарплати за останні 6 місяців, але може бути і менше", - розповів Белянський.

Також зазначив, що на період карантину знизився і рівень зобов'язань перед Центром. Розповів, що в звичайний час необхідно було відвідувати, наприклад, різні семінари. Зараз же просто один раз в місяць відмітка в телефонному режимі.

Раніше APnews писав, що безробітнім дозволили ставати на облік дистанційно під час карантину.

Новини партнерів

Правоохоронці прийшли з обшуками у КМДА через підозру першого заступника Кличка в корупції
Зеленський нагадав про майже 100 хворих на коронавірус в Лаврі і закликав сидіти вдома на Великдень