"Я типу був спостерігачем": Дудь опублікував вирізаний фрагмент інтерв'ю з Івангаєм з відповідями про Росію і Україну

"Я типу був спостерігачем": Дудь опублікував вирізаний фрагмент інтерв'ю з Івангаєм з відповідями про Росію і Україну
Читать на русском

Ми розібрали, що ж насправді сказав Івангай на тому інтерв'ю

Російський журналіст Юрій Дудь відреагував на звинувачення блогера Івангая в тому, що з його інтерв'ю був вирізаний шматок про війну України з Росією. Він пояснив, що при монтажі часто "викидається все нецікаве", щоб "не показати героя максимально безглуздим". І опублікував той самий вирізаний шматок з інтерв'ю.

Про це APnews пише з посиланням на заяву Юрія Дудя.

Він заявив, що в день виходу інтерв'ю Івангай відповів йому на ролик: «Дуже круто, спасибі!». Журналіст не виключив, що блогер так написав, ще не подивившись випуск.

"Коли ми зараз спілкуємося з людьми, наша головна мета - дослідити героя. При цьому нам важливо не змучити глядача, тому у нас є монтаж - і з 4, 5, 6, 7, 10 годин запису до глядача добирається сильно менше. Як правило , на монтажі викидається все нецікаве, іноді - те, що могло б бути цікавим, але висловлено настільки недоладно, що це дуже складно і зрозуміти, і просто слухати", - розповів Дудь.

Зазначив, що такий монтаж вважає повагою і по відношенню до глядача, і по відношенню герою, який може хвилюватися, плутатися в хронології і в логічних зв'язках, не до кінця розуміти, що хотів сказати.

"Все це нормально, тим більше, для людини з мінімальним (про що він сам говорить) досвідом публічних виступів. І так само нормально не брати це до підсумкового монтажу. Тому що наше завдання - не показати героя максимально безглуздим і не назбирати вогненних цитат для заголовків. Але якщо в цей раз наша тактовність по відношенню до героя виявилася надмірною, ось будь ласка. 12-хвилинний шматок відео без монтажних склейок", - заявив Дудь, прикріпивши відео.

Що ж сказав Івангай?

На відео Іван Рудський (справжнє ім'я блогера), відповідаючи на питання про свої дії і почуття в момент окупації Криму, розповів, що він "був просто спостерігачем" і тільки "опублікував арт на аватарку з гербом України і розтоптаним плакатом Януковича".

Дудь запитав, чи звинувачували Івангая в тому, що він заробляв в Росії, з якою у його рідної країни була війна і чи було відчуття дискомфорту від цього. На що блогер відповів (публікуємо дослівно):

"Просто треба було розібратися. Не те, що я впевнений у своїй позиції. Я до сих пір не впевнений у своїй позиції. Моя позиція: я хочу все зрозуміти. Якщо я в чомусь десь не правий, я хочу щоб це швидко з'ясувалося. А для цього мені треба зробити, сказати, почути зворотний фідбек. Я просто отримував досвід і якихось однозначних суджень я не міг зробити, бо я не в тому положенні, щоб щось говорити. І люди, які щось то там кажуть, вони молодці, люди завжди реагують. Але вони не ефективні. А я - ефективний юніт, я можу щось зробити. Якщо щось і робити, так робити. І робити не гірше Навального, мені здається. Тому що ефективність вирішує все. А просто так стрясати повітря, щоб я знову переслідуванням якимось був... Щоб мене знову залякували, щоб я замовк... Я буду просто спокійно набиратися сил. Для чого? Щоб захищати слабких", - сказав Івангай.

Про прабабусю, яка пережила Голодомор, хлопець сказав побіжно, відповідаючи на питання про те, чому він не злюбив російську владу.

"Є історичний підтекст великий. Весь час це відбувалося, українсько-російські терки. Прабабуся розповідала, Голодомор, Сталін, які жахи на селі відбувалися. Дідусь говорив, як НКВД-шні приходили і віджимають все, зерно було. Історія у діда була цікава, коли пістолет направили на нього, він вибив його і ховався, і два тижні його не могли знайти. І він типу проявив якусь хоробрість, і ось це теж частина мене... Зараз до сих йде війна, явно щось нечисто", - сказав блогер.

Раніше APnews писав, що український блогер Івангай заявив, що Дудь вирізав з інтерв'ю розповідь про війну України з Росією.

Новини партнерів

Американський письменник відмовився видавати в Україні книгу про Голокост через вимоги "українського трактування"
Порошенко контролював шість офшорів, через які закуповував шедеври російських художників – OCCRP