"Я російськомовний український націоналіст". Аваков заявив, що Україна зобов'язана використовувати "нашу" російську мову

"Я російськомовний український націоналіст". Аваков заявив, що Україна зобов'язана використовувати "нашу" російську мову
Читать на русском

Арсен Аваков виступив за створення російськомовного українського каналу, який здійснюватиме мовлення на міжнародну аудиторію.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Україна повинна не відмовлятися від російської мови. При цьому він вказав, що використовувати його треба для контрпропаганди проти Російської Федерації.

Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву глави МВС.

"Російська мова - не торговельна марка з правом повного розпорядження! Будь-яка мова живе і розвивається у світі його носіїв і ніякими великодержавними законами неможливо цей процес ні зупинити, ні заборонити. Старший за походженням українська мова безумовно багатшими, образно і яскравіше російського - сперечайтеся хто бажає - але нашій, українській культурі, належить і весь корпус літературної спадщини наших класиків, в тому числі які писали російською. Чому ми, українці, повинні відмовлятися від мови Гоголя, Квітки-Основ'яненка, Шевченка, Носова, Зощенко, Булгакова, Віктора Некрасова і сотень інших прекрасних українських російськомовних письменників? Я, російськомовний український націоналіст, впевнений, що ми повинні вітати розвиток НАШОГО російської мови, якою розмовляють мільйони українців, і давати йому можливість вільно розвиватися", - заявив міністр.

За його словами, російська мова живе і розвивається у світі його носіїв, в тому числі в Україні.

"Більш того, в умовах підлої гібридної війни, розв'язаної проти України путінським режимом, в якій так велика пропагандистська складова, - ми не тільки можемо, але і зобов'язані використовувати російську мову для контрпропаганди", - зазначив міністр.

При цьому він вказав, що російську мову використовують близько 300 мільйонів осіб у світі

"З них тільки половина живе в РФ. Для багатьох, які розуміють російську мову, важливо мати можливість отримувати чесну, а не путінську інформацію своєю мовою", - пояснив Аваков.

Крім того, він виступив за створення російськомовного українського каналу, який здійснюватиме мовлення для міжнародної аудиторії.

Як раніше повідомляв APnews, мовний омбудсмен Тарас Кремінь "визначив місце" російської мови в Україні. За його словами, його не можна викреслювати з мовного фону, але і не можна ігнорувати національні інтереси

Новини партнерів

Поліція зловила банду рекетирів-спортсменів на чолі з чемпіоном світу з кікбоксингу
У Києві на дитячому майданчику знайшли труп чоловіка. Фото