Я ридала - ґвалтували натовпом: хорватські прикордонники поглумилися над мігранткою з Афганістану на кордоні

Я ридала - ґвалтували натовпом: хорватські прикордонники поглумилися над мігранткою з Афганістану на кордоні
Читать на русском

За словами жертви, її двічі зґвалтували, а потім “викинули” назад в Боснію

Мігрантка з Афганістану звинуватила співробітників прикордонної служби Хорватії в груповому зґвалтуванні під час обшуку групи біженців на кордоні з Боснією. Про це повідомляє APnews з посиланням на The Guardian.

Згідно з досьє Данської ради у справах біженців, злочин стався в ніч на 15 лютого на території Хорватії за декілька кілометрів від боснійського міста Велика Кладуша. У звіті жінка розповіла, що намагалася перейти кордон разом з групою біженців з чотирьох осіб, включаючи двох дітей, але їх зупинив офіцер, направивши на них зброю. За словами жертви, прикордонники погрожували зброєю, змусили її роздягтися і в підсумку кілька разів зґвалтували на території Хорватії.

Співробітники прикордонної служби змусили жертву зняти весь одяг і пригрозили закопати її в лісі, якщо вона кому-небудь розповість про це. Мігранти з Афганістану попросили притулок, але співробітник прикордонної служби Хорватії лише розірвав документи та розсміявся їм в обличчя:

"Він почав ображати нас. Прикордонник вдарив пенсіонера і змусив віддати всі гроші, які у нас були. Потім він відвів мене в сторону і почався "персональний" обшук. Я просила не чіпати мене через віру, але він вдарив і запитав, чому я не залишилася з іншими мусульманами в Боснії", - розповіла жінка.

З жертви зняли головну хустку і куртку, а після того почали чіпати її груди та вона заплакала. Жінка намагалася відкупитися 50 євро, які завалялися у неї в кишені, але і це не вийшло:

"Я ридала під час того, як мене відверто лапали. Потім поліцейський почав жестикулювати, що задушить мене, якщо я не замовчу. Мені було страшно, але я взяла себе в руки".

Через кілька хвилин до місця події під'їхав поліцейський фургон, куди завантажили всіх біженців з Боснії та відвезли в невідомому напрямку. Але через 20 хвилин їх попросили вийти, а жінку відвели в ліс та зґвалтували, тільки тепер поліцейських було кілька. Вони запевнили жертву, що вб'ють її та всю сім'ю, якщо вона колись проговориться про зґвалтування і повернеться до Хорватії. Потім прикордонники побили ногами всіх біженців, не шкодуючи навіть дітей, і наказали повертатися в Боснію.

Про інцидент одразу дізналася Європейська комісія, яка назвала його "серйозною злочинною дією" і закликала владу Хорватії "ретельно розслідувати всі звинувачення і вжити відповідних заходів":

"Ми підтримуємо контакт з хорватською владою, які взялися розслідувати ці звинувачення, уважно стежити за загальною ситуацією на кордоні та тримати комісію в курсі того, що відбувається. Наша комісія всіляко допомагає їм в цьому завданні, фінансуючи незалежний механізм моніторингу за участю міжнародних організацій", - прокоментувала Європейська комісія.

Своєю чергою хорватське міністерство внутрішніх справ заявило, що поліція вже розслідує всілякі звинувачення, але в ході попередніх перевірок не було зареєстровано ніяких зловживань владою в той день:

"Завдання прикордонної служби - захист державного кордону Республіки Хорватія і зовнішнього кордону ЄС, але, перш за все, ми за гуманність. Наші співробітники продемонстрували своїми діями організований і професійний підхід до справи, коли рятували сотні мігрантів від мінних полів, ярів, допомагали їм не потонути та кілометрами несли їх на своїх плечах під час хуртовин".

"Наполегливе зображення хорватської поліції у якості жорстокої та нелюдської групи, яка схильна до грабежів і жорстокого поводження з нелегальними мігрантами, тепер стало звичайним явищем, але без жодного доказу".

Міністерство внутрішніх справ Хорватії також додало, що багато біженців використовують метод "на війні всі засоби хороші", тому свідомо ризикують своїм життям і життями членів своїх сімей, щоб хорватська поліція врятувала їх. Більш того, якщо мігранти отримали будь-які травми в результаті нещасного випадку або під час конфлікту, то вони спокійно звинувачують поліцію тієї країни, в яку вони хочуть потрапити.

Багато хто підозрює, що це не поодинока історія. Сотні мігрантів щодня проходять по Балканському маршруту, намагаючись потрапити в Центральну Європу. Більшість з них обшукує хорватська поліція, яка часто грабує, застосовує силу і відправляє назад до Боснії.

Раніше APnews також повідомляв, прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан заявив, що саме жінки та відкритий одяг провокують зґвалтування, тому що багато чоловіків не в змозі уникнути спокуси.

Новини партнерів

Під Одесою 81-річна бабуся стрибнула під потяг, - відео
Сергій Донцов: Замість руху до миру, до продовження мирного процесу, мирних переговорів, делегація України в ТКГ взяла курс на їх зрив