Втрата безвізу – самовбивство для України. У "Слузі народу" пояснили, чим загрожують закриті кордони ЄС

Втрата безвізу – самовбивство для України. У "Слузі народу" пояснили, чим загрожують закриті кордони ЄС
Ексклюзив
Читать на русском

Нардеп Дмитро Гурін пояснив, від чого залежить реальність загрози скасування або ж припинення безвізу.

Якщо український парламент терміново не ухвалить новий закон щодо декларування доходів чиновників з нормами, які не зможе завернути Конституційний суд, і цим самим не виключить ймовірність тимчасового припинення безвізу – реакція суспільства буде однозначно негативно.

Про це в коментарі APnews заявив народний депутат від "Слуги народу" Дмитро Гурін.

На думку законодавця, припущення тимчасового припинення безвізового режиму між Україною та Європою – самовбивча політика.

"У ЄС була офіційна заява, договір з нами про безвіз. Там все офіційно написано, так само і те, що може бути причиною для скасування безвізу. Європа зараз не дала жодної правової оцінки, вони просто постановили те, що написано у підписаному документі", - пояснив політик.

За словами Гуріна, лише від оперативності та якості законодавчих ініціатив, прийнятих парламентом, залежить реальність загрози скасування або ж припинення безвізу.

"Чи є ця загроза реальною залежить від того, як зараз діятиме Україна. Я впевнений, що зараз дуже швидко буде внесена законодавча ініціатива і будуть внесені такі норми, які не будуть ставитися під сумнів.

У рішенні Конституційного суду мова йде про те, що вони скасували нагляд НАЗК саме над суддями, але при цьому скасували взагалі все – нагляд, декларації. Буде законодавча ініціатива щодо того, що НАЗК буде мати таку форму нагляду, такі посадові правила без суддів…що це буде працювати і що це не буде завернуто Конституційним судом України", - зазначив нардеп.

Дмитро Гурін також припустив, що українське суспільство може відреагувати однозначно-негативно, якщо влада допустить такий розвиток подій.

"Я думаю, що ми маємо зараз дуже швидко рухатись, бо підняття в державі питання про скасування чи призупинення безвізу – тільки самовбивці можуть таке робити, адже реакція суспільства на це буде абсолютно однозначною. Європа без кордонів – це дуже важливе надбання і не для когось конкретно, а для всієї країни і всіх українців. Все буде розвиватися в парламенті дуже швидко.

Найгірший розвиток подій написано в документі про безвіз, але це абсолютно самовбивча політика. Так не можливо просуватися, це небезпечно, суспільство цього не допустить. Це історія, яка абсолютно не має сенсу, тому вона є неможливою.

Вся політика зараз рухатиметься у напрямку відновлення тих норм, які не будуть завернуті КСУ", - розповів він.

Також нардеп від монобільшості додав, що представники парламенту і президента України дуже обурені через рішення КСУ:

"Абсолютно збурені зараз представник президента в КСУ Федір Веніславський і Ольга Совгиря, представник ВРУ в КСУ. Обурені тим, як пройшло це рішення, тому що коли змінюють просто на письмове засідання, роздають рішення і за нього потім швидко голосують …так не буває, це Конституційний суд України, це неправильно. Позиція і фракції, і Офісу президента, що так не можна.

Цю проблему створили не ми, але нам її вирішувати".

Як повідомляв APnews, "слуга народу" Брагар заявив, що Європі не вигідно втрачати безвіз з Україною.

Новини партнерів

Зеленський заявив про "ворожий слід" в скандальному рішенні КСУ
Захисника клубу НБА заарештували за напад на жінку