Втрачаємо від 20 до 120 тисяч гривень щомісяця: підприємці продовжують оплачувати свій "заморожений" бізнес

Втрачаємо від 20 до 120 тисяч гривень щомісяця: підприємці продовжують оплачувати свій "заморожений" бізнес
Ексклюзив
Читать на русском

Власникам малого і середнього бізнесу все одно доводиться оплачувати оренду, хоч і 50% її вартості. Однак навіть на це грошей немає, так як весь бізнес заморожений

Мітинг підприємців під Кабміном закінчився, тому що за два дні до них так ніхто з влади і не вийшов. Однак активісти збираються і далі вимагати від влади допомоги і якихось дій, так як утримувати бізнес, хоч він і заморожений, все одно доводиться. Кореспонденту APnews вдалося поспілкуватися з деякими учасниками мітингу і з'ясувати, скільки вони втрачають в період карантину і як утримують бізнес зараз.

Один з мітингувальників розповів, що має свою кав'ярню в МАФі і закрив її в перший же день, як Кабмін дав указ. Але зазначає, що орендну плату все одно доводиться платити.

Ще один учасник мітингу Олексій, глава Асоціації мобільних кав'ярень, повідомив, що має збиток з одного кафе близько 12-20 тисяч на місяць.

"Податки, орендна плата, зарплата співробітникам, товар псується. Ми молоко закуповували тоннами, воно зіпсувалося. Ми залишилися без нічого, з боргами, з кредитами і без роботи. Заощаджень теж немає, так як займаючись малим бізнесом, ми постійно вкладаємо в розвиток", - розповів активіст.

Поговорили також з Вікторією, яка має свою мережу кав'ярень. Вона розповіла, що з моменту введення карантину прийшов лист від комунального підприємства, куди на півроку вперед оплачується оренда, що потрібно закритися.

"З огляду на всі обставини ми закрилися і просто пішли додому. А потім прийшов лист, що ми зобов'язані заплатити оренду - 50% від звичайної щомісячної вартості за той період, поки ми були закриті. Збиток колосальний, доводиться утримувати персонал, оплачувати електроенергію, оплачувати охорону. Ми сподівалися, що нам дадуть теж якесь пом'якшення, але його немає. Щоб оплачувати навіть ці 50% оренди, гроші потрібно десь брати, а ніде", - зазначила дівчина.

Вікторія розповіла, що втрачає близько 120 тисяч гривень на місяць, з урахуванням того, що все сплачено наперед. І тим не менш зазначає, що після відкриття ціни піднімати не буде.

"Ми хочемо просто пом'якшень, хочемо зрозуміти, як нам відновлюватися. Є ще проблема в сезонній торгівлі. Пару місяців весни і пару місяців осені - це сезонні місяці. Були проведені тендери, люди заплатили за 4 місяці всю суму, і зараз в свій сезон вони не працюють. І перспектив ніяких немає, а сезон йде", - розповіла підприємець.

Раніше APnews повідомляв, що підприємці загрожують Кабміну масовими судами з вимогою компенсацій через карантин.

Новини партнерів

МОЗ створив сайт про ліки при лікуванні від коронавірусу
В "Слузі народу" розповіли свою версію історії з "міністром Саакавшілі"