Вступна кампанія 2020: що зміниться для абітурієнтів та студентів через карантин

Вступна кампанія 2020: що зміниться для абітурієнтів та студентів через карантин
Ексклюзив
Читать на русском

Коли почнеться вступна кампанія, які умови вступу, що змінилось через карантин та коли почнеться навчання у вишах - відповіді на найголовніші питання, які потрібно знати вступникам та студентам

Зміст:

Коронавірус, пандемія та карантин внесли свої корективи у навчальний процес. До останнього вирішувалось, як проводити ЗНО та чи проводити взагалі. Наразі абітурієнти готуються до “карантинного” вступу у виші, а студенти - до навчального року.

Ексклюзивно для APnews прес-служба МОН дала відповідь на найголовніші питання, які потрібно знати вступникам та студентам.

Коли подавати документи

Міністерство освіти повідомило, що у травні змін зазнали терміни проведення вступної кампанії у 2020 році – усі дати були зсунуті на місяць (серпень). Таке рішення прийняли, враховуючи прогноз розвитку епідеміологічної ситуації.

Так, для вступників на основі ПЗСО (повна загальна середня освіта):

  • з 1 серпня розпочнеться реєстрація електронних кабінетів;
  • до 16 серпня триватиме прийом заяв та документів для вступників, що складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти;
  • з 13 до 22 серпня триватиме прийом заяв та документів (для тих, хто вступає за результатами ЗНО).

Нові умови прийому документів

Міністерство освіти і науки внесло зміни до умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України. Відповідний наказ підписано 4 травня 2020 року.

Так, передбачено для вступників можливість подачі оригіналів документів поштою (і у зв’язку з цим до 5 днів збільшено інтервал між останнім днем подачі документів та виданням самого наказу про зарахування).

Передбачено також, що вступники зможуть надіслати сканкопії необхідних документів електронною поштою, наклавши на них кваліфікований електронний підпис, а самі документи донести після початку навчання.

Старт конкурсних відборів

У МОН наголосили, що наразі все залишається без змін. Творчі конкурси та вступні іспити на місця державного замовлення будуть проводитись з 1 до 12 серпня.

Надання рекомендацій для зарахування на бюджет відбуватиметься не пізніше 27 серпня, а подача вступниками документів для зарахування – до вечора 31 серпня.

Старт навчального року

Щодо початку нового навчального року в закладах вищої освіти МОН повідомило, що рішення буде ухвалювати кожен університет окремо.

Вступна кампанія 2020: що зміниться для абітурієнтів та студентів через карантин
Вступна кампанія 2020: що зміниться для абітурієнтів та студентів через карантин
Читайте також:
Шпаргалка для абітурієнта. Все що потрібно знати про "карантинне" ЗНО 2020 батькам і випускникам

Новини партнерів

Готуємось до різних сценаріїв: у МОН розповіли, коли та на яких умовах почнеться навчальний рік у школах
У США пропонують розширити санкції проти Nord Stream