Вперше в історії України жінка очолила одне із командувань ЗСУ

Вперше в історії України жінка очолила одне із командувань ЗСУ
Читать на русском

Таран підкреслив, що відповідне кадрове призначення у ЗСУ – це не тільки про гендерну рівність, а, передусім, про фаховість.

В Україні вперше призначили полковником одного із командувань ЗСУ жінку. Так, Тетяна Остащенко стала Командувачем Медичних сил Збройних Сил України.

Відповідний наказ підписав міністр оборони Андрій Таран, передає APnews.

За словами глави Міноборони кандидатуру Остащенко підтримав президент Володимир Зеленський.

"Вперше жінка очолила одне з Командувань у Збройних Силах України. Поступально рухаємось до побудови Збройних Сил нового зразка. Завдяки реформуванню армії відповідно до принципів і підходів НАТО жінки зараз мають можливість проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками. Треба відзначити, що свою безумовну підтримку цього вибору після особистого спілкування висловив Верховний Головнокомандувач, Президент України Володимир Зеленський", — наголосив Андрій Таран.

Він підкреслив, що відповідне кадрове призначення у ЗСУ – це не тільки про гендерну рівність, а, передусім, про фаховість. Таран наголосив, що у професійній армії на першому місці мають бути кваліфікованість, моральні якості людини та патріотизм.

"Тетяна Остащенко має великий досвід організації медичного забезпечення. Проходила військову службу головним інспектором Головної інспекції Міністерства оборони України, тому чудово розуміє той фронт робіт, котрий необхідно подужати, аби відновити нормальне функціонування військової медицини", — наголосив Таран.

Від новообраного Командувача Медичних сил ЗСУ Таран чекає наведення ладу у медичній службі, удосконалення процесів медичного забезпечення армії, створення сприятливих умов для розвитку галузі відповідно до стандартів НАТО, зменшення корупційних ризиків та синхронізації процесів усіх складових Медичних сил.

"Зовсім недавно ми говорили, що жінка-командир, танкіст, снайпер, розвідник, пілот, артилерист — це вже буденність. На командних посадах у ЗСУ, — командирами рот, взводів і мінометних батарей, — перебувають близько сотні військовослужбовців-жінок. Тепер, жінка обійняла генеральську посаду Командувача і цілком ймовірно, що у найближчій перспективі у Збройних Силах з’явиться перша жінка-"бригадний генерал", — наголосив Андрій Таран.

Довідково

Тетяна Остащенко отримала оперативно-тактичний рівень військової освіти у 2020 році, пройшовши підготовку на низці курсів армій держав-НАТО. Також вона закінчила курси реформування сектору оборони та безпеки та стратегічного лідерства для керівного складу у Кранфільдському університеті (Велика Британія).

Нагадаємо, як повідомляв APnews, Зеленський ввів новообраного Головнокомандувача ЗСУ Залужного до складу РНБО.

Новини партнерів

Український плавець Романчук вийшов у фінал Олімпійських ігор в Токіо
Викрадений суддя Чаус знайшовся в одній білизні у селі на Вінниччині, - фото