Ворог тримає на окупованому Донбасі у заручниках 295 українців, 30 з яких - жінки

Ворог тримає на окупованому Донбасі у заручниках 295 українців, 30 з яких - жінки
Читать на русском

Наголошується, що не всі ці люди затримані з політичних мотивів.

Ворожа сторона на Донбасі тримає у заручниках 295 українців, з них 30 осіб – жінки. Про це повідомила координатор "Медійної ініціативи за права людини"

Тетяна Катриченко в ефірі "Українського радіо", передає APnews.

Відповідні цифри, за даними СБУ, актуальні станом на 30 липня 2021 року.

За словами Катриченко, не всі ці люди затримані з політичних мотивів (обвинувачуються представниками незаконних збройних формувань у шпигунстві, диверсіях та зраді).

"Всі ці люди - громадяни України, тому держава намагається їх звільнити у форматі обміну "всіх на всіх", - йдеться у повідомленні.

Так, українська сторона просить звільнити 30 жінок, серед яких Оксана Паршина, Наталія Стаценко, Олена Зайцева, Олена Федорук, Марина Юрчак та інші.

Деяких з громадянок України досі утримують в СІЗО, інші - отримали так звані вироки та перебувають у колонії у Сніжному (Донецька область) або у Селезньовській колонії (Луганська область).

Як наголосила Катриченко, є певні відмінності в утримуванні під вартою жінок та чоловіків, тож це вимагає особливої уваги. Також наголошується, що є жінки, які борються за звільнення своїх родичів.

"Тому зараз ми обрали два фокуси: заручниці, які були звільнені протягом кількох обмінів, та жінки-рідні нинішніх заручників, які борються за звільнення своїх родичів. Тому що жінкам, які борються за свободу своїх рідних, загрожує затримання, вони змушені тікати з окупованих територій, і перебувають фактично також у заручниках цієї ситуації", - наголосила Тетяна Катриченко.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, через вбивство українців на Донбасі українська делегація в ТКГ буде вимагати включити в список на обмін полоненими решту українських в'язнів.

Новини партнерів

Мер Івано-Франківська хоче преміями мотивувати вчителів вакцинуватися від COVID-19
У Білорусі силовики затримали опонента Лукашенка на виборах президента