ВООЗ запропонувала африканським країнам використовувати "прострочені вакцини"

ВООЗ запропонувала африканським країнам використовувати "прострочені вакцини"
Читать на русском

В Африці серед 1,3 мільярдного населення ввели тільки 300 мільйонів доз, водночас в Україні змогли вакцинувати 508 тисяч осіб при 44 мільйонному населенні

Регіональний директор ВООЗ в Африці порекомендував бідним країнам не викидати вакцини та закликав до безпечного зберігання, і дочекатися подальших інструкцій з використання доз з вичерпаним терміном придатності.

Про це повідомляє APnews з посиланням на PressTV.

Заклик регіонального директора Матшідісо Моет пролунав після того, як країни Малаві та Південний Судан оголосили про те, що викинуть більше ніж 70000 доз AstraZeneca з вичерпаним терміном придатності. Заява була зроблена на тлі інформації про масові накопичення вакцин багатшими країнами.

На початку квітня міжнародна організація Amnesty International засудила багаті країни з Європи та США за провал «елементарного» тесту на глобальну солідарність шляхом накопичення вакцин проти Covid, звинувативши їх у використанні пандемії для підриву прав людини.

За словами гендиректора організації, вони встановили монополію на постачання вакцини у світі, в результаті чого країни з найменшими ресурсами стикаються з найгіршими наслідками для здоров'я та прав людини.

Згідно зі статистикою, країни з високим рівнем доходу, такі як США і Великобританія, отримали більш ніж половину з 680 млн доз, введених в усьому світі, а найбідніші країни отримали лише 0,1% доз.

В іншому звіті Міжнародного комітету порятунку IRC йдеться, що США, Великобританія і ЄС попередньо закупили у 2 рази більше необхідних доз, а залишок буде використовуватися для вакцинації африканських країн.

Що стосується України, то головний санлікар Віктор Ляшко заявив, що ревакцинацію від коронавірусу препаратом AstraZeneca можуть відстрочити на пів року. На цей момент в країні вакцинували 508044 українців однією дозою і тільки 5 осіб - двома. Вакцинація проходить за міжнародною програмою Covax індійським препаратом Covishield.

Раніше APnews також повідомляв, європейська комісія планує почати судовий розгляд проти виробника англо-шведської вакцини AstraZeneca через брак вакцин.

Новини партнерів

Рада має намір заборонити використовувати тварин в цирках та відправити їх на реабілітацію
Росія вишле з країни 5 дипломатів Польщі