ВООЗ оголосила індійський штам COVID глобальною загрозою: він "підбирається до України"

ВООЗ оголосила індійський штам COVID глобальною загрозою: він "підбирається до України"
Читать на русском

Індійський штам коронавірусу поширюється легше, ніж "оригінальний" вірус.

Індійський штам коронавірусу з потрійною мутацією ВООЗ перекваліфікувала на "варіант занепокоєння". В організації заявили, що цей штам коронавірусу після подій в Індії став глобальною загрозою для здоров'я.

Про це заявила технічний керівник ВООЗ з питань COVID-19 Марія Ван Керхов, передає APnews з посиланням на CNBC.

За словами Керхов, індійський штам коронавірусу поширюється легше, ніж "оригінальний" вірус. Крім того, вона зазначила, що є певні докази того, що "індійський" штам може бути стійким до засобів захисту, зокрема, й до вакцини. Водночас, поки що щеплення вважаються ефективними.

"Ми класифікуємо це як варіант занепокоєння на глобальному рівні. Попри те, що деякі попередні дослідження продемонстрували підвищену передачу, нам потрібно набагато більше інформації про цей варіант вірусу", - зазначила технічний керівник ВООЗ.

Варто нагадати, що раніше глава МОЗ Максим Степанов назвав симптоми нового штаму коронавірусу, який зафіксований в Індії, і додав, що цей варіант є більш агресивним, ніж штами з ПАР і Великобританії.

Крім того, як повідомляв APnews, Степанов заявляв, що цей штам вірусу вже "підбирається до України" і зафіксований в Польщі, Румунії та низці інших країн Європи.

Новини партнерів

Білий Дім звинуватив російське ГРУ в "енергетичній атаці" на шпигунів і дипломатів по всьому світу
В Україні 65% кордону є вразливими через країн-"сусідів" – СБУ