ВООЗ додала до списку ліків від COVID два нових препарати

ВООЗ додала до списку ліків від COVID два нових препарати
Читать на русском

Ефективність цих препаратів проти "Омікрону" поки що до кінця не ясна.

Всесвітня організація охорони здоров'я внесла до списку препаратів, рекомендованих для лікування COVID, два нових препарати. Про це APnews повідомляє з посиланням на журнал BMJ.

Йдеться про препарати "Баріцітініб" та "Сотровімаб". Зазначається, що використання цих препаратів призвело до поліпшення показників виживання та зниження потреби в апаратах штучної вентиляції легень (ШВЛ).

При тяжкому перебігу коронавірусної хвороби пропонується використовувати "Баріцітініб", який використовують у терапії ревматоїдного артриту. У свою чергу, "Сотровімаб" рекомендується використовувати для людей з ковідом середнього ступеня тяжкості, але з високим ризиком госпіталізації.

Використовувати обидва препарати в першу чергу потрібно для лікування людей похилого віку, а також хворих з імунодефіцитом або хронічними захворюваннями, наприклад діабетом. Також у ВООЗ зазначають, що ефективність цих препаратів проти "Омікрону" досі не встановлена.

Дані рекомендації експерти ВООЗ склали після аналізу цих семи клінічних випробувань, які включали понад 4 000 осіб з COVID різного ступеня тяжкості. Фахівці ВООЗ переконалися, що користь лікування переважує ризики побічних ефектів.

Раніше APnews наводив заяви вчених про те, що канабіс захищає від зараження коронавірусом.

Новини партнерів

На Дніпропетровщині зіткнулися автобус і легковик - у пожежі загинула людина
Білоруського коміка Комісаренко, який назвав Лукашенка "Чик-Чириком", переслідує КДБ: стендапер залишив РФ