"Вони прийшли в Україну вбивати": Бужанський розкритикував "Розетку" за продаж книги про прославлення СС "Галичина" і нацизму

"Вони прийшли в Україну вбивати": Бужанський розкритикував "Розетку" за продаж книги про прославлення СС "Галичина" і нацизму
Ексклюзив
Читать на русском

Нардеп також назвав продаж антиукраїнської книги "блюзнірством в 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру і початку Великої Вітчизняної війни".

Скандал, який розгорівся навколо інтернет-магазину "Розетка" через продаж відверто антиукраїнської книги Романа Пономаренко "Українські ЮНКЕРШАФТИ" не закінчиться покаранням жодної зі сторін. Все тому, що автор - просто висловлює думку, а "Розетка" - просто її продає. При цьому легалізація і пропаганда фашизму - кримінально карана справа в Україні.

Народний депутат від "Слуги народу" і автор кількох історичних книг Максим Бужанський в коментарі журналісту APnews заявив, що поведінка одного з найбільших інтернет-магазинів в Україні - "блюзнірство в 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру і початку Великої Вітчизняної війни".

При цьому, за його словами, неможливо притягнути до відповідальності ні автора, ні майданчик, який радо продає його книги, де Пономаренко прославляє кровожерливих в той час німців. Адже, нагадаємо, що есесівці були основними організаторами терору і масового знищення людей.

Бужанський підкреслив, що в таких випадках, як цей - на сайті повинно чорним по білому бути написано, що книга Романа Пономаренко "Українські ЮНКЕРШАФТИ. Підготовка українського офіцерського корпусу" - література, в якій прославляють злочинну організацію СС "Галичина".

"Роман Пономаренко - харків'янин, людина щиро закохана в есесівців, яка захоплюється ними, яка описує їх діяльність, дійсно фанат СС. Серед істориків таке буває. У цьому немає нічого незвичайного, але сайт продажів "Розетка", продаючи книгу історика Романа Пономаренко міг би вказати про те, що СС Нюрнберзьким трибуналом визнана злочинною організацією в цілому, і злочином була сама приналежність до СС. В тому числі і 14 гренадерська дивізія СС "Галичина".

На "Розетці" нічого схожого немає. Тобто, недосвідчений читач, молодь, взявши в руки книгу може дійсно подумати про те, що СС має якесь відношення до України.

Українські війська, українська армія - це 7 мільйонів українців, які воювали з нацизмом і перемогли його в рядах Червоної армії. А військовослужбовці дивізії СС - злочинці.

І якщо в цілях історичного освіти сайт "Розетка" хоче продавати подібну літературу, я вважаю, що необхідно ці моменти особливо вказувати і підкреслювати окремо. В іншому випадку мова йде про найвідвертішу легалізацію нацизму", - пояснив "слуга народу".

"Вони прийшли в Україну вбивати": Бужанський розкритикував "Розетку" за продаж книги про прославлення СС "Галичина" і нацизму

Також Максим Бужанський розповів, чому неможливо притягнути до відповідальності ні інтернет-магазин "Розетка", ні історика з хибними уявленнями про історію Романа Пономаренка:

"Історик пропонує свою позицію, точку зору. Він не пише "нацизм - це добре". Формально, згідно із законом, притягнути його до відповідальності нема за що, але має бути розуміння того, що ви робите і навіщо. У даному випадку я бачу неетичну поведінку сайту "Розетка". Мені здається це особливим блюзнірством в 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру і початку Великої вітчизняної війни.

"Розетку" також притягнути не можна.

За що? Вони взяли шматок з книги і бездумно його перенесли. В цьому і є вся фішка легалізації нацизму - щоб розповідати, що "було і таке, ось це теж було українське". Ні, це не було українським. Вони прийшли в Україну вбивати".

Нагадаємо, журналісти APnews на просторах інтернет-магазину "Розетка" виявили в продажу книгу з антиукраїнським змістом, автор якої відверто легалізує нацизм. Подробиці за посиланням.

Новини партнерів

У вибуху автобуса в російському Воронежі підозрюють одну з пасажирок
У Китаї через жахливі повені постраждали 8 тисяч осіб, 21 людина загинула, четверо – пропали