Водохреща та коронавірус: Лікар розповіла про небезпеку «постковідного» занурення в ополонку

Водохреща та коронавірус: Лікар розповіла про небезпеку «постковідного» занурення в ополонку
Ексклюзив
Читать на русском

Занурення в ополонку під час свята Водохреща може спровокувати зараження коровірусом, а для тих, хто нещодавно перехворів обернутися небезпечними наслідками.

Доктор медичних наук, професор та епідеміолог Наталя Виноград у коментарі для APnews розповіла чим можуть обернутися занурювання в крижану ополонку під час свята Водохреща.

Люди вірять, що під час занурювання в крижану ополонку у свято Водохреща неможливо захворіти. Проте пандемія коронавірусу вже не один рік диктує свої правила поведінки. Організм людини дуже уражений після різких температурних перепадів, а тим, хто нещодавно перехворів на коронавірус потрібно дуже серйозно замислитися, заявила лікар.

«Як людина, не лише професор, скажу, що будь-яка стресова ситуація відіграє роль. Все залежить від того, коли хворіли, як хворіли, хто хворів. Після будь-яких інфекційних захворювань, в нас є досить тривалий період відновлення організму, ми називаємо його реабілітаційний період», - прокоментувала Виноград.

Тож будь-які стресові ситуації, можуть лише погіршити стан здоров’я. І однозначно, навіть до сьогоднішнього дня, достеменно не оцінено наукою, шкідливість та користь таких дуже серйозних перепадів температури. А для людей, які перехворіли ковідом, однозначно, що це є дуже прогностично не бажана подія, запевняє епідеміолог.

«Все залежить від того у кого, як перетікало захворювання. В нас є гострий період, коли людина відновлюється, а це є небезпечне захворювання. Мінімально це три місяці після перенесеного захворювання. Ми називаємо це постковідний синдром, тобто залишаються залишкові явища, людина буде по різному відновлюєтеся», - додала професор.

Такий різкий перепад температури не є сприятливий для організму, це однозначно, а у деяких випадках може навіть спровокувати захворювання на коронавірус. Навіть якщо людина немає жодних ознак захворювання, це не є добре, вважає Виноград.

«Після переохолодження здатність імунітету вона декілька падає. Однозначно, тому і ми й говоримо, що після цього можуть розвиватися автоімунні захворювання. Там немає дотримання регламенту, які ми рекомендуємо. Однозначно, краще проконсультуватися з сімейним лікарем», - резюмувала Виноград.

Раніше Голова Національної медичної палати України та директор Інституту соціальної епідеміології Сергій Кравченко назвав найбезпечніший препарат для «бустерної» вакцинації.

Читайте також:
Лікар назвав два шляхи уникнути важких ускладнень при захворюванні «Омікроном»

Новини партнерів

Назарбаєв уперше з початку протестів у Казахстані виступив зі зверненням. Відео
Омбудсмен Зеленського, яка заспокоювала поліцейських через низькі зарплати, за місяць отримала понад 100 тис. грн