Вода чистіша, відповідальність жорсткіша: Зеленський запустив "реформу" стану водних ресурсів

Вода чистіша, відповідальність жорсткіша: Зеленський запустив "реформу" стану водних ресурсів
Читать на русском

Президент видав відповідний указ. Розповідаємо, що він передбачає.

Володимир Зеленський увів в дію рішення РНБО «Про стан водних ресурсів України». Він, зокрема, передбачає створення в Україні Міжвідомчої координаційної ради з питань водних ресурсів України та ще низку нововведень.

Про це APnews пише з посиланням на відповідний указ президента.

Так, Кабміну доручено утворити Міжвідомчу координаційну раду з питань водних ресурсів України за участю представників Офісу Президента України, Апарату Ради національної безпеки і оборони України, центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Також впродовж трьох місяців уряд має розробити та подати на розгляд Ради законопроекти, які посилять відповідальності за порушення водного законодавства, за буріння та використання свердловин для добування підземних вод без належних дозвільно-погоджувальних документів, а також встановлять рентну плату за спеціальне використання морської води.

Також указом Зеленський ініціював проведення наукових досліджень екологічного стану річкових басейнів з метою мінімізації можливих загроз та ризиків у сфері забезпечення водної безпеки, розроблення наукових основ екологічного оздоровлення та невиснажного використання водних ресурсів України.

МЗС у свою чергу має прискорити укладання договору з Японією, яким передбачена реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації.

Президент також доручив місцевій владі затвердити Програму у сфері питної води, водопостачання та водовідведення. При цьому має бути передбачено забезпечення доступу населення до якісної питної води в достатній кількості. Протягом півроку потрібно буде встановити станції доочищення питної води на системах централізованого водопостачання, але насамперед у садочках, школах та медзакладах.

Раніше APnews писав, що у Дніпрі знайшли 161 забруднювач, екологи назвали стан річки катастрофічним.

Новини партнерів

Міськрада в Одеській області перестала приймати громадян без щеплення від COVID-19
У "фінал" конкурсу на главу БЕБ вийшли три кандидати