Власник VAB банку назвав обшуки НАБУ тиском на бізнес

Власник VAB банку назвав обшуки НАБУ тиском на бізнес
Читать на русском

Підприємець Олег Бахматюк переконаний, що за переслідуванням його бізнесу стоять амбіції Генпрокурора і кервника НАБУ

Олег Бахматюк написав відкриту заяву президенту Володимиру Зеленського з приводу обшуків і затримань працівників його компанії силовиками, передає УНІАН. Бахматюк заявляє, що за терором компанії, яка платить мільярдні податки та в якій працюють 27 тисяч осіб, стоять амбіції керівника НАБУ Ситника та генпрокурора Рябошапки.
Вчора відбулися обшуки та затримання працівників ліквідованого VAB банку Олега Бахматюка, власника одного з найбільших українських агрохолдингів, групи компаній "Укрлендфармінг" силовиками НАБУ. Затримання проводились детективами НАБУ по справі з рефінансування банку у 2014 році. Справа, по якій було затримано працівників банку, була закрита влітку 2019 року, але була наново відкрита Генпрокурором Рябошапкою і передана НАБУ. Олег Бахматюк звернувся з відкритою заявою до президента Володимира Зеленського, в якій звинувачує генпрокурора Руслана Рябошапку та керівника НАБУ Артема Ситника в терорі бізнесу через власні амбіції, та просить втрутитись.
"Порушується закон, і ми не маємо жодної можливості захищатись. Адже нас вже призначили винними. І в нашому суспільстві людина, яку назвали "олігархом", апріорі стає винною і має бути покарана тільки тому, що паном Рябошапкою чи паном Ситником причислена до цієї категорії, - заявляє Олег Бахматюк. - Ми вважаємо, що це неправильна, несправедлива і нерозумна позиція. Є цілий ряд порушень законодавства України та міжнародних стандартів щодо повторного відкриття кримінальної справи. Справа по цих епізодах закривалася 5 разів! Такого немає в жодній країні світу, і це подається як "відновлення справедливості". І цим відкривається скринька Пандори замість конструктивної пропозиції повернення коштів та збереження робочих місць. І негативні наслідки цього ляжуть на Вас, на Уряд, адже збереження економічних одиниць - це першочергове завдання, яке декларує та Уряд, і ви. Ми просимо Вас втрутитись у цей процес. Просимо зупинити призначення винних без жодного права на захист".
Бахматюк заявляє, що неодноразово звертався до чиновників з пропозицією реструктуризувати заборгованість банку і негайно почати виплати до бюджету за чітким графіком - йдеться про суму в 8 мільярдів гривень. Через невирішення цієї ситуації під загрозою існування опинилася його компанія "Укрлендфармінг", яка працевлаштовує 27 тисяч людей, виробляє 1% ВВП, платить 3 мільярди гривень податків та виплачує понад 3,5 мільярда гривень зарплати. В цій ситуації Бахматюк вбачає бажання силовиків знайти чергову жертву, щоб сподобатись, від чого страждає не тільки його бізнес, а і бюджет країни.
"Вчергове поновили кримінальну справу, яка стосується провадженння стосовно VAB банку. Справу, яка вже була досліджена усіма силовими структурами нашої держави - Національною поліцією, Службою безпеки України, прокуратурою. Було проведено масу експертиз, масу слідчих дій, обшуків. Фактично компанію тероризували протягом 5 років, а ми все шукали якогось конструктиву, стукали у двері, хотіли бути почутими. Ми пропонували сісти за стіл переговорів, щоб зберегти компанію, яка має великий вплив на економіку нашої держави. Ми хочемо чесної та відвертої розмови щодо ситуації, яка склалася з банками. Ми хочемо відкритості та конструктивних переговорів, що і Вами декларувалося. Але ми бачимо, що і НАБУ, і органи Генеральної прокуратури працюють у рамках кон’юнктури, в якій закон не має жодного значення. А має значення намагання сподобатись, знайти чергову жертву. Порушується закон, і ми не маємо жодної можливості захищатись. Адже нас вже призначили винними. І в нашому суспільстві людина, яку назвали “олігархом”, апріорі стає винною і має бути покарана тільки тому, що паном Рябошапкою чи паном Ситником причислена до цієї категорії. Ми вважаємо, що це неправильна, несправедлива і нерозумна позиція. Є цілий ряд порушень законодавства України та міжнародних стандартів щодо повторного відкриття кримінальної справи. Справа по цих епізодах закривалася 5 разів! Такого немає в жодній країні світу, і це подається як "відновлення справедливості". VAB банк - один із тих банків, які були виведені з ринку у 2016 році. Його власник Олег Бахматюк у 2017 році звернувся до Фонду гарантування вкладів та НБУ з пропозицією реструктуризувати борги, але поки його пропозиції були відхилені. Звернення бізнесмена до президента з проханням втрутитись в ситуацію було розміщене сьогодні вранці на офіційному сайті компанії.

Читайте також:
НАБУ відпустило главу правління "Райффайзен банк Аваль" після оголошення підозри
Рада ухвалила закон, який спрощує процедуру звільнення держслужбовців
Арахамія назвав Мінські угоди "кабальними умовами"

Новини партнерів