Власник "Делфі" зобов'язаний заплатити мільйони за підйом танкера, незважаючи на втрату прав на нього, - АМПУ

Власник "Делфі" зобов'язаний заплатити мільйони за підйом танкера, незважаючи на втрату прав на нього, - АМПУ
Ексклюзив
Читать на русском

Якщо судновласник відмовиться покривати витрати, АМПУ звернеться до суду.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій запевнив, що Адміністрація морських портів (АМПУ) обере підрядника і підпише договір на виконання робіт з евакуації танкера "Делфі" до кінця серпня.

В свою чергу, власник зобов’язаний буде покрити витрати на ліквідацію судна з узбережжя Одеси, навіть якщо втратить право власності на нього.

Про це в коментарі APnews повідомила прес-служба АМПУ.

"За законом судновласник повинен компенсувати витрати, навіть якщо у нього не буде прав власності на судно, тому що це об’єкт, який був його, а зараз він загрожує екологічній безпеці.

На ліквідацію судна потрібні гроші і це все повинен компенсувати судновласник. Як саме це відбуватиметься – це вже інше питання. Він або добровільно підпише відповідну угоду, або доведеться йти до суду і вимагати компенсацію витрат через суд", - наголосили в прес-службі.

Зазначається, що наразі невідомо, чи будуть "Делфі" розрізати на шматки, щоб прибрати з узбережжя пляжу "Дельфін" в Одесі.

"Оголошена процедура саме і передбачає вивчення тих технологій та планів проведення робіт, які запропонує підрядник. Будуть дивитися на те, яка технологія, скільки вона коштує, наскільки реалістично можна її втілити в життя. Тільки тоді будуть приймати рішення щодо того, хто стане переможцем і як саме будуть прибирати танкер", - йдеться у повідомленні.

За словами Владислава Криклія, зараз розглядається два можливих варіанти евакуації: підняття танкера або розріз на дві частини. Останній — це крайня міра.

"Упевнений, тепер ми якнайшвидше вирішимо проблему з танкером та нарешті звільнимо пляж “Дельфін” від токсичного металобрухту завдяки глибокому розумінню ситуації.

На жаль, ми спостерігаємо систематичне небажання вкладатися ресурсами, щоб нарешті вирішити цю проблему. Саме тому Максим Куций, очільник ОДА в Одеській області провів термінове засідання комісії, визначили дану подію надзвичайною ситуацією і починаємо процедуру передачі прав на судно і відмови від цих прав судновласником «Делфі». Це розв’язує нам руки і тепер все буде під контролем Адміністрації морських портів, бо ми збираємо великий консиліум за участі найбільш впливових проектних організацій для того, щоб обрати найефективніший спосіб евакуації судна і звісно будемо тримати всіх в курсі", - наголосив міністр інфраструктури.

АМПУ розраховує витратити на підйом танкера понад 24 млн гривень. Якщо ж танкер доведеться розрізати, чек - від мільйона доларів.

Варто зазначити, що еколог Олександр Показовий нам пояснив, що витік палива з танкера, який неодноразово ставався, несе в собі загрози для водного середовища Чорного моря.

Плівка, яка утворюється за рахунок вмісту нафти у воді, фактично перекриває доступ кисню живим організмам, які знаходяться у морі. Є велика ймовірність того, що під плямою у 7,5 тисяч квадратних метрів могло загинути все живе, адже з моменту першого виливу палива пройшло більше за місяць.

Обираємо найефективніший спосіб евакуації затонулого танкера Делфі

Новини з Одеси. Обираємо найефективніший спосіб евакуації затонулого танкера Делфі. Є два можливих варіанти евакуації: підняття танкера або розріз на дві частини. Останній — це крайня міра. Упевнений, тепер ми якнайшвидше вирішимо проблему з танкером та нарешті звільнимо пляж Дельфін від токсичного металобрухту завдяки глибокому розумінню ситуації. Адміністрація морських портів України/Ukrainian Sea Ports Authority обере компанію-підрядника для евакуації судна. Договір на виконання робіт підпишуть до кінця серпня. Триматимемо вас в курсі щодо подальшого розвитку подій.

Posted by Владислав Криклій - Міністр інфраструктури України on Monday, 27 July 2020

Як повідомляв APnews, танкер "Делфі" можуть розрізати на частини, щоб прибрати з одеського пляжу, чек - від мільйона доларів.

Новини партнерів

В Одесі виявили спалах коронавірусу на водоканалі
У центрі Дніпра чоловік побив жінку: нападника, за якого Філатов обіцяв 25 тисяч, затримали