Владі не потрібна система відеофіксації ДТП в Україні, її цікавлять лише відкати, - експерт

Владі не потрібна система відеофіксації ДТП в Україні, її цікавлять лише відкати, - експерт
Ексклюзив
Читать на русском

Щороку в ДТП гинуть сотні українців. Чи зацікавлена влада у вирішенні цієї проблеми?

Далеко не перший рік Україна є одним з лідерів за показником високої смертності на дорогах. Чи можливо виправити цю ситуацію? Чи допоможе нам європейський досвід? Щоб відповісти на ці та багато інших питань, редакція APnews звернулася за коментарем до експерта громадської кампанії "Євро-Патруль" В'ячеслава Коновалова.

"Гроші є, а камер немає": чому МВС не може побороти автозлочинців?

Коментуючи складну ситуацію на українських дорогах, експерт зазначив, що цю проблему допомогла б вирішити система відеофіксації. Однак, щоб вона запрацювала в Україні, її спершу потрібно встановити. Ось тут і виникають основні проблеми.

«У тому ж Києві у 2017 році був гігантський скандал, коли з'ясувалося, що пару років готували цю відеофіксацію. 10 тис камер треба було встановити в Києві, не тільки на автодорогах, а й прилеглих.... Товариші там певні, комерційні структури прийшли спочатку до Авакова, а потім до Кличка і сказали: Хлопці, дивіться, ми Вам поставимо камери, - нам вони обійдуться від 7 до 12 тис доларів, - і ви нам просто віддаєте якусь частку у 20% або 30% від штрафів нарахованих, а ми вже самі через колекторів або кого завгодно будемо зрубувати ці гроші. Головне, що ми своїм коштом ставимо і нам ці камери обходяться від 7 до 12 тис. доларів", - розповів експерт.

Результат передбачуваний: наразі в українській столиці встановлено лише кілька сотень офіційних відеокамер. Однак враховуючи розміри Києва, така кількість техзасобів є занадто мізерною для радикальної зміни ситуації на вітчизняних дорогах. У чому ж проблема?

На думку В'ячеслава Коновалова, це пов'язано з небажанням влади відмовлятися від відкатів.

"По-перше, у влади немає політичної волі, по-друге, вони хочуть освоїти максимальну кількість коштів... Вони хочуть виглядати білими і пухнастими з одного боку, і в той же час отримувати свої хабарі і відкати. А воно так не працює: або працюємо, або не працюємо", - заявив експерт.

Чи варто впроваджувати систему відеофіксації в Україні? Вона взагалі працює?

За словами експерта, система відеофіксації вже давно показала свою ефективність на Заході.

"На Заході ця система ефективна. Там працює все автоматично. Тобто, ти порушив - і тобі відразу приходить штраф. І за підсумками місяця ти починаєш прозрівати, оскільки там на 2 тис євро прийшло штрафу. І якщо ти десь потрапиш, то тебе відразу відправлять на штрафмайданчик»,- заявив В'ячеслав Коновалов.

Чи "загрожує" система відеофіксації Україні?

Так, з часом на українських дорогах стане більше камер, проте докорінно це ситуацію ніяк не змінить.

«У найближчі роки в Україні буде система відеофіксації, але вона буде декором. Вони будуть періодично звітувати, що 50 млн зарахували штрафів. Зараз цих камер не дають, їх просто не вистачає. А якщо вони повинні бути, то вони повинні бути скрізь!»,- резюмував експерт.

Раніше APnews повідомляв, бар'єр чи причина: чи врятує система автофіксації порушень ПДР Україну від заторів і ДТП.

Новини партнерів

Кабмін відновив надання "пакунку малюка" при народженні дитини
У лікарнях можуть розгорнути ще близько 20000 ліжок під COVID-19, далі перейдуть на мобільні шпиталі, - Степанов