Влада Уханя замовчувала про спалах COVID-19: провідний китайський епідеміолог розповів про поширення хвороби

Китайський епідеміолог Чжун Наньшань
Читать на русском

Саме китайський епідеміолог Чжун Наньшань публічно підтвердив, що коронавірус може передаватися від людини до людини

Влада китайського міста Ухань, де вперше зафіксували випадок зараження новим коронавірусом, спочатку замовчувала масштаби спалаху захворювання. Про це китайський епідеміолог і пульмонолог Чжун Наньшань заявив в інтерв'ю CNN.

У CNN нагадали, що саме Чжун Наньшань, який прибув в Ухань 18 січня, через два дні публічно підтвердив, що коронавірус може передаватися від людини до людини. Хоча влада Уханя в той же час заявляла, що доказів цьому немає.

"У той час місцева влада не хотіла говорити правду. На самому початку (спалаху коронавірусу - ред.) Вони мовчали, і тоді я сказав, що, можливо, у нас заражається (більша) кількість людей", - сказав Чжун Наньшань.

Епідеміолог каже, у нього викликало підозру те, що офіційна кількість хворих в Ухані - 41 чоловік - не змінювалася цілих 10 днів, в той час як вже з'являлися дані про інфікованих за кордоном.

Чжун Наньшань продовжував ставити питання місцевій владі, після чого вони "дуже неохоче" надали реальні дані: станом на 20 січня загальна кількість випадків COVID-19 в Ухані досягла 198 осіб, троє померли. Крім того, тоді ж стало відомо про зараження 13 медпрацівників.

Разом з цим, епідеміолог Наньшань відкидає звинувачення в недостовірності офіційної статистики влади Китаю з коронавірусом

"Так що ... з 23 січня, я думаю, всі дані ... будуть правильними", - додав Чжун Наньшань.

Варто зазначити, що заяви про неправдиву статистику в Китаї робив президент США Дональд Трамп, який стверджував, що за кількістю померлих від COVID-19 лідирують не Сполучені Штати, а Китай. У свою чергу Чжун Няньшань відкидає цю інформацію як і теорію Трампа і держсекретаря США Майка Помпео про те, що коронавірус вийшов з лабораторії.

"Китайська медична влада на початку лютого проводила перевірку в тій самій лабораторії і не виявили ніяких доказів "витоку" вірусу," - заявив він.

Як повідомляв APnews раніше, спецслужби п'яти країн заявили, що Китай приховував і знищував докази спалаху COVID-19.

Чжун Наньшань - китайський епідеміолог і пульмонолог, керівник спеціальної комісії по боротьбі з коронавірусів Госкомздрава КНР.

У 2003 році він виявив коронавірус SARS-CoV, що викликав спалах "атипової пневмонії" (SARS / ТОРС). Тоді він отримав міжнародну популярність за спростування офіційних заяв китайської влади, применшувати небезпеку захворювання. ЗМІ називають вченого "героєм SARS" за його діяльність під час епідемії "атипової пневмонії".

Читайте також:

Новини партнерів

В елітному клубі Києва провели пишну вечірку, незважаючи на карантин
Партію костюмів біозахисту для медиків доставили в Україну