Влада Тернополя і Луцька відмовилися посилювати карантин на вимогу МОЗ

Влада Тернополя і Луцька відмовилися посилювати карантин на вимогу МОЗ
Читать на русском

У міській раді Тернополя заявили, що місто віднесли до "червоній зоні" коронавірусного карантину безпідставно

Мер Тернополя має намір скликати засідання міської ради, щоб оцінити законність віднесення обласного центру в "червону зону" карантину, місто продовжить "працювати у звичайному режимі". Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Тернопільської міської ради.

"З понеділка, 3 серпня, підприємства, установи та організації Тернополя працюватимуть у звичайному режимі. При цьому закликаємо жителів дотримуватися санітарно-епідеміологічні умови, зокрема масковий режим, проводити температурні скринінги працівників і відвідувачів, забезпечувати дезінфекцію приміщень", - йдеться в повідомленні .

У міській раді заявили, що місто віднесли до "червоній зоні" коронавірусного карантину безпідставно. Місцева влада відмітила, що на 1 серпня середня кількість тестувань методом ПЛР в Тернополі склало 78,1 (показник повинен бути не менше 24), коефіцієнт виявлення випадків інфікування Covid-19 склав 11,1% (повинен бути менше 11%), показник динаміки зростання випадків інфікування - 12,5% (повинен становити менше - 10%).

"Важливо відзначити, що" червоний "рівень епідемічної небезпеки встановлюється в разі завантаженості більше 75% ліжок в закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим Covid-19. Зараз в Тернополі цей показник становить 46,89%, що вдвічі менше нормативу", - додали в міській раді.

У Луцьку виконуючий обов'язки міського голови Ігор Поліщук заявив, що "червоний" рівень означає, що повинен бути зупинений громадський транспорт, закриті дитячі садки, заклади громадського харчування, готелі та інше, що, за його словами, призведе до відсутності роботи і засобів до існування у тисяч жителів міста і ще більшим недонадходженням до міського бюджету. У зв'язку з цим Поліщук запевнив, що влада не буде зупиняти громадський транспорт і виконувати інші "незрозумілі" рішення через включення міста в червону зону.

"Шановні жителі Луцька! Державною комісією ТЕБ та НС (орган з не зовсім зрозумілих правовим статусом) без будь-яких особливих причин віднесено наше місто Луцьк з 3 серпня в "червоний" рівень епідемічної небезпеки. Справжні мотиви такого рішення не зрозумілі, адже останнім час за статистикою за рівнем захворюваності COVID-19 в місті нічого не змінилося", - зазначено в повідомленні.

Як повідомляв APnews раніше, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що станом на 1 серпня Україна йде за жовтим сценарієм розвитку пандемії коронавірусу.

У Закарпатській області група підлітків жорстоко побила дівчинку і записала напад на відео
Геращенко розповів, що планують робити з тричі судимим чоловіком, який напав на дівчину в поїзді

Новини партнерів