Влада Білорусі поставила Тихановську перед вибором – або залишити країну або "інші, не дуже зручні варіанти", - глава МЗС Литви

Влада Білорусі поставила Тихановську перед вибором – або залишити країну або "інші, не дуже зручні варіанти", - глава МЗС Литви
Читать на русском

Опозиційну кандидатку Лукашенка фактично змусили покинути Білорусь.

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що опозиційну кандидатку в президенти Білорусі Світлану Тихановську влада поставила перед вибором - або залишити країну, або "інші, не дуже зручні варіанти".

Про це він сказав в інтерв'ю "Ехо Москви", передає APnews.

"Сім годин невідомо де вона була після відвідування цього виборчого комітету. І потім, я так розумію, їй запропонували, як ми вже говорили, не дуже великий вибір: або залишити країну, або інші якісь, не дуже зручні варіанти, скажімо. І вона вирішила приїхати, оскільки у неї є віза. І влада сприяла цьому. Може, це теж була частина плану, що вона не буде в країні - менше, скажімо, буде причин для хвилювань", - зазначив Лінкявічюс.

За словами глави литовського МЗС, влада Литви очікує від білоруської "припинити насильство, відпустити всіх затриманих і почати діалог з людьми, як мінімум".

Лінкявічюс вважає, що можливі санкції Європи щодо Білорусі повинні бути персональними і не повинні зашкодити звичайним громадянам.

"Вже треба щось конкретне робити. Що конкретне? Ну, значить, санкції треба обговорювати. Я думаю, такі санкції, які не зашкодили б людям, а не тим особам, які порушували, скажімо, права і використовували цю силу, до речі, без будь-яких причин, на мій погляд, оскільки ці люди були мирні. Вони не розбивали вікна, вони не спалювали машини, вони просто хотіли, щоб їх почули", - наголосив міністр.

Як повідомляв APnews, Тихановскій видали візу на рік у Литві та надали житло в країні.

Жахливий вибух, розгін міністрів та спалах Covid-19. Політолог розкрив два сценарії розвитку ситуації в Лівані
У Києві ліквідують аварію на водогоні: частина столиці залишилась без води

Новини партнерів