Лікарям в Україні заборонили проводити планові операції і госпіталізації

Лікарям в Україні заборонили проводити планові операції і госпіталізації
Читать на русском

З 9 листопада хворим не будуть проводити планові операції.

Починаючи з понеділка, 9 листопада, в Україні заборонено проводити всі планові операції та госпіталізації через епідеміологічну ситуацію.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву головного санітарного лікаря країни Віктора Ляшка.

За його словами, медзакладам буде дозволено приймати лише хворих, які знаходяться у важкому стані і потребують негайного операційного втручання.

"З понеділка всі планові операції і планові госпіталізації заборонені у наших лікарнях, лікарні приймають виключно ургентних хворих і виключно хворих з коронавірусною хворобою. Ситуація украй напружена. Ситуація вкрай напружена не тільки в Україні", - наголосив Ляшко.

Як зазначив санлікар, Україна вже переходить на другий етап поширення коронавірусної хвороби.

Він підкреслив, що вже зараз необхідно терміново збільшити з 50 тисяч до 80 тисяч кількість ліжок, які можуть приймати хворих на коронавірус. 60 000 ліжок необхідно забезпечити киснем.

Ляшко також назвав третій етап у посиленій боротьбі з пандемією – це розгортання тимчасових шпиталів у пристосованих приміщеннях.

Для того, щоб Україні не довелося застосовувати заходи, передбачені третім етапом, необхідно дотримуватись протиепідемічних норм, щоб зробити усе можливе, щоб "система охорони здоров’я не зазнала колапсу", підкреслив головний санлікар України.

Як повідомляв APnews, Україна переходить на другий етап реагування на COVID-19.

Новини партнерів

Імунітет захищає три місяці: епідеміолог роз’яснила, скільки ще в Україні "житиме" COVID-19
Чи передають гроші COVID-19: лікар дав відповідь