Визнав провину - плати: водіїв хочуть штрафувати без суду

Визнав провину - плати: водіїв хочуть штрафувати без суду
Читать на русском

Якщо водій визнає свою провину на місці ДТП, оскаржити рішення суду у нього не вийде.

Народні депутати підготували новий законопроєкт №3828 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення...". Якщо цей законопроєкт приймуть, процедура оформлення штрафів в деяких випадках стане набагато простіше. Про це повідомляє APnews.

Йдеться про порушення ПДР, які тягнуть за собою тільки адміністративну відповідальність, наприклад в разі ДТП з пошкодженням транспортного засобу. Якщо водій не буде заперечувати свою провину або визнає її, то його навіть не викликатимуть до суду. А всі обставини події в суді з'ясовуватимуть на основі протоколу, складеного правоохоронцем.

При цьому якщо правопорушник погодиться на такий спрощений порядок оформлення ДТП, він втрачає можливість оскаржити рішення суду. Відзначимо, що і зараз поліцейські часто намагаються використовувати як доказ провини відеозапис, на якій водій визнає свою провину або хоча б не заперечує її.

Одна з таких справ навіть дійшла до Верховного Суду, який, втім, встав на сторону водія. У своєму рішенні від 08.07.2020 Верховний Суд постановив, що "сам факт визнання особою ​​провини в порушенні ПДР не може бути доказом правомірності рішення співробітника поліції при відсутності інших доказів". Іншими словами - визнання провини не означає, що поліцейські можуть не займатися пошуком інших доказів провини конкретного водія.

Як ця практика зміниться, якщо законопроєкт №3828 ухвалять, сказати складно. Але поки що водіям корисно знати - відеозапис, на якій ви не заперечуєте свою провину в ДТП, не може бути єдиним доказом звинувачення.

Читайте також:

Новини партнерів

У Києві закрили станцію метро "Вокзальна" через валізу, проводиться евакуація
В Україні проводять клінічні випробування чотирьох препаратів проти COVID-19