Вітренко заявив, що не можна продавати українцям газ по собівартості через "субсидії пенсіонерам"

Вітренко заявив, що не можна продавати українцям газ по собівартості через "субсидії пенсіонерам"
Читать на русском

Судячи зі слів глави Міненерго, українцям не можна продавати газ по 2,6 грн, тому що "з чогось потрібно платити субсидії пенсіонерам та інвалідам".

Виконуючий обов'язки глави Міненерго Юрій Вітренко заявив, що не можна продавати газ населенню по собівартості - 2,6 грн, оскільки багато людей не зможуть заплатити і цю суму, їм потрібні субсидії, які забезпечуються поточною ціною в 6,99.

Про це Вітренко розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає APnews.

"Ми знаємо, і це теж невелика таємниця, що собівартість видобутку – до речі, вона зросла дуже сильно, і це теж питання до ефективності діяльності "Нафтогазу", – приблизно 2,6 гривні. Тобто в 2–3 рази менше, ніж ціна, яку зараз платить населення. Потрібно ще враховувати тариф на передачу. Але в принципі у будь-якому разі собівартість набагато менша, ніж ринкова ціна", - зазначив глава відомства.

Також Вітренко додав, що газ, видобутий в Україні, не йде на експорт, а "йде на потреби населення".

"Собівартість, умовно, 2,6 гривні, чому б не продавати по 2,6 гривні, а навіщо продавати по 6,99? Пояснюю. Тому що багато людей не може сплачувати навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди, є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чогось сплачувати.

Далі. Є податки. І є оператор ГТС, який обслуговує труби високого тиску. Це теж витрати. Тому, якщо буде працювати "Нафтогаз" тільки по собівартості, "Нафтогаз" тоді не буде сплачувати достатню кількість грошей в держбюджет через податки, через дивіденди, тобто частину прибутку, а "Нафтогаз" практично весь прибуток сплачує якраз в бюджет – здається, 95%, – то й не буде грошей у держбюджеті, перш за все на ті ж субсидії. Крім того, ми розуміємо, що держбюджет – це зарплати вчителям, медикам, це пенсії, це витрати на оборону", - наголосив Юрій Вітренко.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, Вітренко хоче закрити урановий комбінат, якому обіцяв допомогти, а працівникам радить їхати в Польщу.

Новини партнерів

У Києві самоскид протаранив міст та встав на диби, - відео
У Миколаєві запалав потяг, розбурхане полум'я гасили 11 осіб, - фото