Вітренко запропонував поділити $2,9 млрд боргу Газпрому між українцями

Вітренко запропонував поділити $2,9 млрд боргу Газпрому між українцями
Читать на русском

Вітренко зазначив, він звернувся до керівництва країни ще в середині січня

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко запропонував керівництву країни розділити доходи від транзиту газу і отримані від Газпрому 2,9 млрд доларів за Стокгольмський арбітраж, включаючи премію топ-менеджера кампанії, між усіма українцями. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Вітренко зазначив, він звернувся до керівництва країни ще в середині січня, але так не отримав відповіді.

"Я в середині січня запропонував політичному керівництву віддати мою премію безпосередньо українцям, заради яких досягав я таких екстраординарних результатів. При цьому я помітив, що було б несправедливо і насправді несуттєво, якщо тільки мої чесно зароблені кошти будуть порівну розподілені безпосередньо між усіма громадянами України, а 99,75% коштів, зароблених насамперед завдяки моїй роботі, розподілятимуть політики і чиновники не порівну, а як їм заманеться", - йдеться у повідомленні.

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз" пояснив, що має на увазі 2,9 млрд доларів, отриманих за рішенням арбітражу, плюс 7,2 млрд доларів - гарантований дохід від транзитного контракту з Газпромом, що в цілому дорівнює 10,1 млрд доларва.

"У перерахунку на кожного громадянина України виходить близько 6 тис. грн, або понад 16 тис. грн на кожне домогосподарство. Дуже важливо забезпечити ефективне використання цих грошей українцями. Також логічно і справедливо було б пов'язати ці виплати зі сферою газу. Тому потрібне обмеження - "на витрати на енергоефективність", - додав Вітренко.

Новини партнерів

В провінції Ідліб збили гелікоптер армії Асада
Суд скасував призупинення концесії Херсонського морпорту