Вітренко після звільнення членів наглядової ради Нафтогазу просить Кабмін терміново взяти на себе її повноваження

Вітренко після звільнення членів наглядової ради Нафтогазу просить Кабмін терміново взяти на себе її повноваження
Читать на русском

Прохання Вітренка пояснюється необхідністю забезпечити стабільне функціонування ринку природного газу.

Глава НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко просить Кабмін якомога швидше взяти на себе повноваження наглядової ради компанії, яка після звільнення трьох її незалежних членів виявилася недієздатною.

Про це йдеться в листі Вітренка на адресу прем'єра Дениса Шмигаля, який оприлюднило видання РБК-Україна, передає APnews.

Прохання Вітренка пояснюється необхідністю забезпечити стабільне функціонування ринку природного газу, а також створення умов для успішного початку та проходження опалювального сезону 2021/2022 року.

"З метою реалізації компанією запропонованої дорожньої карти та для забезпечення успішного проходження опалювального сезону Кабінету міністрів України необхідно: призначити незалежних членів наглядової ради (або виконувати функції наглядової ради до моменту формування її нового складу)", - йдеться у листі.

Крім того, Вітренко у своєму зверненні наголошує, що необхідно:

  • затвердити основні напрямки діяльності НАК на 2021 рік, проект якого знаходиться на розгляді першого віце-прем'єра Олексія Любченка,
  • затвердити план заходів щодо посилення незалежності оператора ГТС,
  • забезпечити укладення договору про отримання грошей НАК від ОГТСУ на закупівлю 3 млрд кубометрів газу.

Відповідно до документу, також необхідно невідкладно укласти договори ЕСКО (енергосервісні компанії) з бюджетними організаціями, які не можуть самостійно оплачувати послуги з централізованого теплопостачання.

"Наразі існує термінова потреба в укладенні відповідних договорів. Зокрема, кінцевою датою для укладення договорів щодо постачання природного газу є 27 вересня 2021 року. Зазначені правочини повинні погоджуватись правлінням та наглядовою радою компанії, а, ураховуючи наближення опалювального сезону, це має відбутися вже до кінця цього тижня", - йдеться у листі.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, членам правління "Нафтогазу" достроково виписали багатомільйонні премії.

Новини партнерів

Зберігання автомобільних номерів в Україні стало платним: в МВС назвали ціну
На Запоріжчині чоловік пригрозив підірвати поліцейський відділок: його знайшли та затримали