Виступ Зеленського з трибуни Верховної Ради: про що говорив Президент

Виступ Зеленського з трибуни Верховної Ради: про що говорив Президент
Читать на русском

Володимир Зеленський сьогодні виступає у Верховній Раді з "посланням".

Президент звернувся до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України. Свій виступ він почав о 10:40.

Про це повідомляє APnews з посиланням на його виступ.

Почав він з того, що послання депутати можуть вже зараз скачати по QR-коду. Заявив, що союірается розповісти, що він обіцяв і що зробив.

Далі приступив до теми коронавірусу. Заявив, що локдаун навесні був потрібен, щоб пригальмувати захворювання і підготуватися до нього. "Маски останній раз закуповувалися в 2007 році".

Зеленський зазначив, що загиблі від вірусу будуть на совісті місцевих мерів. Передрік, що у нас з'явиться вакцина.

"Якщо українці об'єднані, вони можуть пережити будь-який вірус - хоч китайський, хоч від північного сусіда", - сказав Президент.

Далі приступив до теми Донбасу. Наголосив, що режим тиші триває 86-й день поспіль - "найдовший за весь період війни".

"Ми розблокували Нормандський процес. Вдалося повернути 136 наших людей", - сказав Зеленський.

Він також зазначив, що Україна продовжує підтримувати ЄС, США, Канада і Туреччина, а дипломати працюють над проведенням нового саміту Нормандської четвірки. Ще сказав, що депутати "Слуги народу" скоро поїдуть на Донбас, а "не в Туреччину і не на Мальдіви".

Згадав і тролінг останнього питання в опитувальнику на виборах. Сказав, що "ви можете хоч тисячі мемів створити по Будапештському меморандуму", але Україна створює формат "Кримська платформа". Заявив, що вже обговорив цю ініціативу з представниками ЄС, Туреччині та іншими партнерами.

Крім того, Зеленський анонсував пакет законів про перехідний період після реінтеграції Донбасу. Каже, що амністія буде тільки тим, у кого руки не в крові. "Не потрібно боятися слова "амністія". Також закликав ввести податкові та митні пільги для підконтрольної частини Донбасу.

Перейшов до армії. Зеленський заявив, що військовий бюджет не зменшать ні на гривню. "Він на 17 мільярдів більше, ніж в епоху бігбордів про армію". Розповів про перспективи військового співробітництва з Британією, Туреччиною і США і анонсував будівництво двох українських військових баз на Чорному морі. Окремо відзначив, що ті, хто без бою здав Крим, повинні нести відповідальність.

Приступив до теми корупції і народовладдя. Згадав, як прийняли закон про імпічмент і окремо сказав, що хоче скасувати внесення застави за статтями про корупцію (згадуючи стуацію з Юрченком). Згадав також про "Дію" і похвалився іншими досягненнями влади. Зазначив, що минулого тижня держава продала перший спиртзавод.

З приводу "посадок": сказав, що ставить правоохоронцям оцінку "незадовільно".

"Кожна нарада з главами правоохоронних органів починаю зі слів "Де посадки? ... Моя оцінка їх роботі незадовільна", - сказав Зеленський.

Також анонсував створення в Києві міжнародного штабу по боротьбі з фейками і пропагандою. Він також запросив туди тих, кто "добре на цьому знається", натякнувши на недобросовісних нардепів.

В темі про медицину сказав, що планується розробити модель медстрахування в Україні. Також зазначив, що медики в Україні повинні отримувати по 20 тисяч гривень. В темі про "велике будівництво" сказав, що багато проектів були розпочаті минулою владою.

"Ми зшиваємо країну не тільки ідеями, а й дорогами", - сказав з трибуни Володимир Зеленський.

На завершення в позитивному ключі підняв тему туризму, спорту, розвитку інтернету, аеропорти. А під кінець запитав сам себе і тут же відповів:

"- Чи думав я рік тому, що змінювати країну на краще настільки складно? Ні.
- Змінив би я своє рішення, якби тоді знав про це? Ні.
- Чи вдасться це нам з вами? Так", - заявив Президент.

Новини партнерів

У Раді роздали депутатам QR-коди з посланням Зеленського
МОЗ просить "Динамо" зупинити продаж квитків на футбольні матчі