Вірус мутує: у МОЗ розповіли, кому загрожує захворіти на COVID-19 повторно

Вірус мутує: у МОЗ розповіли, кому загрожує захворіти на COVID-19 повторно
Читать на русском

Ймовірно, у групі ризику повторного зараження новим коронавірусом є люди, які перенесли захворювання в легкій формі.

В Україні фіксують повторні випадки зараження COVID-19. І хоч точних даних про причини й інтервали повторного зараження ще немає, вчені з’ясували, що під загрозою, ймовірно, ті, хто переніс хворобу у легкій формі.

Про це APnews повідомляє з посиланням на коментар Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

За даними досліджень, в більшості людей, які перехворіли коронавірусом, виробляються антитіла, специфічні для нього. Однак рівні цих антитіл можуть бути різними: у пацієнтів із тяжкою формою захворювання — вищі, а в тих, у кого був легкий чи безсимптомний перебіг захворювання, — нижчі. Проте точних даних, які рівні антитіл необхідні для захисту і як довго ці антитіла зберігаються в організмі, ще немає.

“Коли вірус реплікується, тобто створює копії самого себе, у нових копіях можуть відбуватися незначні зміни, які називають мутаціями”, - пояснили у ЦГЗ.

Додали, що цей процес мутацій не зупиняється. Проте якщо говорити про COVID-19 - на даний час він зазнав дуже незначних мутацій, і зміни поки не позначаються на ефективності наявних засобів діагностики, лікарських препаратів і розроблюваних вакцин.

Раніше APnews писав, чим відрізняється коронавірус у дітей та у дорослих.

Новини партнерів

Канадського мільярдера Пітера Найгарда заарештували за торгівлю людьми та секс-рабів
В Україні знову зросла кількість нових випадків COVID-19: за добу понад 10 тисяч