Вірус 5G, біологічна зброя або витівки Білла Гейтса. П'ять конспірологічних теорій про Covid-19

Вірус 5G, біологічна зброя або витівки Білла Гейтса. П'ять конспірологічних теорій про Covid-19
Ексклюзив
Читать на русском

Хтось вважає, що хворобу вигадав Білл Гейтс, щоб чіпувати всіх людей вакцинами, а хтось вважає, що за допомогою коронавірусу в світі хочуть встановити тоталітарний режим правління

Пандемія коронавірусу - це те, з чим раніше людство ще не зустрічалося. У більшості країн строгий карантин, статистика смертності мимоволі змушує переживати навіть найспокійнішу людину. Не дивно, що в такій загальної атмосфері паніки з'являються теорії, що все це не випадково, хтось придумав все спеціально, комусь це потрібно.

APnews зібрав ТОП-5 конспірологічних теорій походження Covid-19. Розповідаємо, чому не потрібно в них вірити.

Коронавірус - це 5G

Теорія з'явилася в Великобританії. Згідно з нею, вірус з'явився в Ухані, де якраз нещодавно запустили мережу 5G - вісокошвідкісну мережу. Зіставили, що коронавірус поширився містами, в яких теж є 5G. Таким чином стали стверджувати, що п'яте покоління мобільного зв'язку пригнічує імунну систему людини і робить людей вразливими до вірусів.

На тлі цієї теорії люди в Великобританії навіть стали палити вишки. Представник Vodafone UK підтвердив, що тільки за добу було спалено чотири вежі стільникового зв'язку. По мережі гуляло відео, як жінка підійшла до робітників, які прокладали кабелі для установок 5G, і стверджувала, що при включенні «воно вб'є всіх».

Пізніше Міністерство у справах культури, ЗМІ і спорту Британії спростувало теорію. Заявили, що доказів про зв'язок між 5G і коронавірусом немає, а хвилі, які випромінюють 5G вишки, недостатньо сильні, щоб нашкодити людині, на відміну від випромінювання на більш високій частоті, наприклад, від Сонця або медичного рентгена.

Коронавірус - це задумка Білла Гейтса

З особистістю засновника Microsoft пов'язано відразу дві теорії. Перша говорить, що Білл Гейтс разом з головними акціонерами Федеральної резервної системи США хочуть за допомогою коронавірусу врятувати світ від перенаселення.

Теорія з'явилася через висловлювання Гейтса. У 2010 році він заявляв, що планета перенаселена і "необхідно зменшити кількість людей на планеті". А вже в 2015 році на одній з конференцій сказав про те, що людям потрібно боятися не війни, а поширення вірусу, пандемії.

Коли коронавірус поширився, фонд Гейтса виділив 250 мільйонів доларів на боротьбу з цією хворобою і створення вакцини. Це і спонукало людей думати, що все не просто так. Гейтса назвали "натхненником" і творцем Covid-19 для здійснення того, про що він сам говорив раніше.

Прихильники теорії стверджували, що перехід усього світу на віддалену роботу через карантин стала основним стимулом зростання акцій компанії Гейтса.

Слідом за цією теорією з'явилася друга, нібито Білл Гейтс хоче чіпувати людей за допомогою вакцинації. Стверджується, що «цифрове відстеження кожного кроку американців було мрією глобалістів протягом багатьох років», - написала одна з ведучих новин Лора Інграхам в своєму Twitter.

Фонд Гейтса дійсно фінансував Британський інститут Пірбрайта, який отримав патент на розробку ослабленого штаму коронавірусу для вакцинації птахів і інших тварин. Ось тільки до нового виду коронавірусу цей штам ніякого відношення не має. На хвилі поширення дезінформації інституту довелося випустити заяву.

Звичайно, той факт, що Гейтс є одним з найбагатших людей на планеті, не допомагає, і багато автоматично бачать в цьому засіб для досягнення цієї мети. Що менш зрозуміло з тверджень змови, так це те, чому Гейтс випустив коронавірус в світ? У цьому питанні набагато більше невизначеності. Сам же "винуватець" відповів, що таке смішно чути тим, хто серйозно бореться з епідемією. За словами Білла Гейтса, він пожертвував понад мільярд доларів на підтримку досліджень для протистояння хворобам.

Коронавірус - це наслідок азіатських звичок

Ця теорія про коронавіруси безпосередньо пов'язана з расизмом. Користувачі соцмереж і різні благодійні організації стали звинувачувати в поширенні вірусу "варварські звички китайців". Йдеться про звички харчування жителів азіатських країн. Нібито винні люди, які їдять летючих і звичайних мишей.

Це - расизм, але і це ще півбіди. Насправді «суп з кажана», який так часто з'являється в подібних постах, не має ніякого відношення до коронавірусу. Вірусне відео з дівчиною, що поїдає незвичайний делікатес, знято зовсім не в Китаї. Героїня ролику - Ван Мен'юнь, ведуча онлайн-передачі про подорожі, яка спробувала місцеве блюдо в тихоокеанській острівній країні Палау.

Вчені не виключають, що початок пандемії пов'язаний зі звичайним продуктовим ринком. Навіть не виключають, що вірус дійсно з'явився у кажанів, а потім трансформувався і якимось чином передався людям. Однак поширення Covid-19 не пов'язане з особливостями китайської кухні: він передається повітряно-крапельним, контактним і повітряно-пиловим шляхом. Про те, що теорія - фейк, написали також представники NSW Health.

Коронавірус - це спроба встановити тоталітарний режим

Відповідно до теорії, поширення вірусу призводить до необмеженої влади президентів і політичних лідерів. А значить - стимулює зростання тоталітаризму. У приклад наводять те, що вірус став приводом для отримання Президентом Угорщини Орбаном необмеженої влади.

Лідер італійської антиміграційні партії Маттео Сальвіні написав в Twitter, що вірус був створений в Китаї навмисно, а на Близькому Сході коронавірус використовували для розпалювання ненависті і посилення конфронтації між сунітами і шиїтами.

Однак теорія - теорією, але ніяких доказів того, що тоталітарні держави справляються з коронавірусом краще, ніж демократичні, немає. Наприклад, Японія, Південна Корея, Тайвань - нетоталітарні країни-сусідки КНР успішно справляються в боротьбі з інфекцією.

Коронавірус - біологічна зброя Китаю

Ну і остання популярна конспірологічна теорія. Вона полягає в тому, що новий вид коронавірусу був створений біоінженерією Китаю на замовлення уряду і «просочився» з Уханьского інституту вірусології. Твіти на цю тему з'являлися тут і там.

Різні видання публікували "розслідування" на цю тему. Так, Washington Times пише, що колишній офіцер ізраїльської військової розвідки, вивчивши розробку біологічної зброї в Китаї, вважає, що Уханьський інститут пов'язаний з пекінської програмою біологічної зброї. Аналогічні підозри висловило видання Daily Star. Однак додають, що ніяких доказів "секретної лабораторії" немає.

Теорії про те, що вірус має «рукотворне» походження, виникають під час будь-яких епідеміологічних спалахів. Однак наука говорить: немає ще того "надрозуму", який би навчився вигадувати віруси. Якщо зовсім просто: всякий шматок ДНК або РНК - це, грубо кажучи, текст. Вчені на сьогоднішній день не вміють правити цей текст побуквенно. При генному редагуванні вони просто вставляють в цю ДНК (або РНК - в разі вірусу) шматок з іншого ДНК. Так ось, якщо б Covid-19 мав штучне походження, то у нього шматок був би схожий на "тата", а інший - на "маму". В даному ж випадку ми маємо справу з текстом, в якому рівномірно по всій його довжині поміняні деякі букви, або, кажучи високим штилем, «дуже невеликі нуклеотидні відмінності розкидані рівномірно по всій довжині генома». Інакше кажучи - SARS-CoV2 з'явився в результаті еволюції за рахунок поступового накопичення мутацій, але не штучно. Не в наш час.

Раніше APnews писав, чим лікують коронавірус в Україні та світі, якщо ліків від нього немає.

Новини партнерів

40 масок або 27 кг гречки: Що можна купити на 1000 гривень допомоги по безробіттю в Україні
Вперше за 11 років Україна потрапила до топ-100 рейтингу свободи преси