Вірменія офіційно пообіцяла повернути Нагірний Карабах

Вірменія офіційно пообіцяла повернути Нагірний Карабах
Читать на русском

Попри болючу поразку, Вірменія не збирається припиняти боротьбу за Нагірний Карабах.

Міністерство закордонних справ Вірменії назвало своїм пріоритетом повернення територій Нагірного Карабаху, зайнятих військами Азербайджану. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу установи.

Провівши зустріч з представниками Мінської групи ОБСЄ, глава МЗС республіки Ара Айвазян, заявив, що "деоккупація Карабаху" є головним пріоритетом Єревану.

«Глава МЗС РВ підтвердив принципову позицію вірменської сторони про те, що розгляд прав і інтересів арцахських вірмен має відбуватися, перш за все, у рамках мирного процесу під співголовуванням Мінської групи ОБСЄ. Як пріоритет вірменської сторони Ара Айвазян наголосив на встановленні статусу Арцаху на основі права народу Арцаху на самовизначення, деокупації окупованих територій з боку Азербайджану, створенні умов для безпечного повернення арцахських вірмен до своїх будинків», - йдеться у повідомленні МЗС Вірменії.

Вірменія vs Азербайджан: довідка

27 вересня карабаський конфлікт Вірменії і Азербайджану знову перейшов до гострої фази. Звинувативши один одного в нападі, протиборчі сторони відкрили вогонь. У цей же день Вірменія і "НКР" оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію, Азербайджан - воєнний стан і комендантську годину в деяких містах.

10 жовтня Вірменія та Азербайджан під час 10-годинних переговорів у Москві домовилися про перемир'я у Нагірному Карабасі. Згодом, попри укладені домовленості, сторони конфлікту продовжили звинувачувати один одного в збройних провокаціях.

У листопаді конфлікт нарешті завершився переконливою перемогою Азербайджану. Через місяць Вірменія заявила про спробу Баку атакувати одну з позицій вірменських військ у Нагірному Карабасі.

Раніше APnews повідомляв, Азербайджан назвав свої втрати у війні з Вірменією.

Новини партнерів

У матчі з "Аугсбургом" гравець "Шальке" потрапив у жахливе зіткнення і потрапив під крапельницю
Сицилійське пекло. Вулкан Етна прокинувся і розродився фонтаном лави, землю встелив попіл - відео