Виправданням про "коронавірусний фонд" Єрмак прикриває кримінальні справи, які загрожують владі - політологи

Виправданням про "коронавірусний фонд" Єрмак прикриває кримінальні справи, які загрожують владі - політологи
Ексклюзив
Читать на русском

Якщо це була "комунікаційна помилка", то у них було занадто (!) багато часу для того, щоб цю помилку виправити.

Андрій Єрмак виправдав розтрати з Фонду по боротьбі з COVID-19 тим, що фонд "ніякий не кронавірусний", а назвати його так було комунікаційною помилкою уряду.

Однак така заява голови Офісу Президента виглядає як виправдання. Таку думку висловили політологи в коментарі APnews.

"Те, що зараз озвучив Єрмак - це невдале виправдання ідеї, яка реалізовувалася з іншими намірами і з іншою мотивацією. Якщо це була "комунікаційна помилка", то у них було занадто (!) багато часу для того, щоб цю помилку виправити. Хоча б по закінченню карантину, яке ми спостерігали в Україні навесні. Вже тоді можна було пояснити, що фонд - не коронавірусний, але вони цього не зробили", - зазначив політолог Володимир Воля.

Не розрахували суми і "понтувались" перед виборами

На думку політолога, Фонд по боротьбі з COVID-19 створили з двох причин:

1.Нерозуміння того, наскільки серйозним чином вдарить коронавірус по Україні, а саме: скільки доведеться витрачати на фінансування боротьби з коронавірусом - госпіталізацію, розгортання польових госпіталів і так далі.

"Вони орієнтувалися на колапс, який був в Італії, Іспанії та США. Заклали багато грошей. А коли стало зрозуміло, що таких витрат немає, вирішили перерозподілити туди, куди потрібно - під вибори", - пояснив експерт.

2. Бажання вивести якісь гроші з цільових програм. Робилося для того, щоб мати можливість потім оперативно їх витрачати, не прив'язуючись до цільових витрат державного бюджету.

"Не виключено, що таким чином зробили собі зручний механізм для того, щоб потім відправити гроші на будівництво доріг тощо. На все те, що в підсумку можна було хоч якось не лише вважати реальним поліпшенням інфраструктури, а й реалізувати програми, які могли б конвертуватися в якісь відсотки підтримки провладної партії на місцевих виборах", - пояснив Володимир Воля.

І зазначив, що в інформаційному полі інформація про те, що влада робить добру справу для громадян і перерозподіляє гроші на дороги і велике будівництво, якраз і з'явилася місяці за два до виборів.

Прикриття кримінальних справ, які погрожують владі

А ось політолог Дмитро Раїмов зазначив, що таким "поясненням" влада прикриває кримінальні справи, які тепер загрожують за нецільове використання коштів. При цьому зазначив, що кримінальні справи загрожують не особисто Єрмаку, а людям, які розподіляли гроші.

Відзначимо, що Рахункова палата Верховної Ради вже заявляла, що з 66 млрд гривень, які були закладені в Фонді, було витрачено лише 25 млрд гривень. І далеко не всі кошти пішли на боротьбу з коронавірусом.

Читайте також:
Жодного апарату ШВЛ не було куплено на гроші з "коронавірусного" фонду – Рахункова палата

"Вони знайшли юридичну лазівку, яку можуть використовувати, мовляв: повинен бути результат виконання грошей. Насправді так і є, гроші повинні працювати, вони не можуть просто лежати, а повинні обов'язково йти на цільове використання. Але всю цю історію можна перекваліфікувати в кримінальні справи проти тих, хто віддавав розпорядження про неправильне використання грошей. Мова в принципі про уряд. Питання тільки - про кого саме", - пояснив Дмитро Раїмов.

І звернув увагу на той факт, що, судячи з того, що саме Єрмак зараз виправдовується, є підозра, що питання прилетіли з-за кордону.

"Ми отримали від МВФ $ 2,1 млрд на боротьбу з коронавірусом. Причому, ми не просто отримали транш на золотовалютні резерви. Гроші прийшли безпосередньо на держбюджет - це велике виключення. Останній раз вони таке робили якраз під час пандемії свинячого грипу в Україні. Ці гроші зайшли чітко в бюджет, і ЄС буде визначати, як їх використовували. І раз Єрмак почав виправдовуватися, значить, звідти прилетіло питання: "як витратили гроші?". Вони ж там теж не дурні, новини читають!", - зазначив фахівець.

Раніше APnews писав, що Єрмак заявив, що "коронавірусного" фонду не існує, і назвав це комунікаційним промахом влади.

Новини партнерів

У двох заступників голови ОП Єрмака виявили COVID-19
В Дарницькому районі Києва дівчина потрапила під потяг