Отримають не всі. Кабмін обіцяє людям частину зарплат втрачених через "карантин вихідного дня"

Отримають не всі. Кабмін обіцяє людям частину зарплат втрачених через "карантин вихідного дня"
Читать на русском

В Україні збираються заборонити роботу кафе і ресторанів у вихідні дні.

Глава Кабміну Денис Шмигаль заявив, що уряд "готовий підставити плече", щоб підтримати підприємців під час введення карантину вихідного дня.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву прем'єр-міністра у Facebook.

"Ми розуміємо, що будь-які обмежувальні заходи впливають на роботу частини бізнесу. Тому повною мірою відновимо та розширимо наступні програми підтримки:

  • компенсація частини зарплат робітників у зв'язку з простоєм виробництва. Це програма по частковому безробіттю, завдяки якій навесні-влітку вдалося зберегти понад 450 тисяч робочих місць;
  • виплати на дітей для родин підприємців, що діяли навесні цього року;
  • разом із Торгово-промисловою палатою опрацьовуємо механізм реалізації форс-мажорних обставин у зв'язку з карантином вихідного дня.

За ініціативи Міністерства охорони здоров'я України будемо розглядати зміни до постанови №641, які передбачають посилений карантин вихідного дня. Повний перелік обмежень на засіданні уряду представить міністр охорони здоров'я Максим Степанов", - наголосив Шмигаль.

Також глава уряду додав, що Кабмін після консультацій з бізнесом та експертами обрав таку модель карантинних заходів, яка "забезпечить функціонування економіки та не допустить перевантаження медичної системи".

"Франція, Німеччина, Італія, Польща, Чехія та багато інших країн Європи один за одним оголошують про запровадження локдауну. Всі розуміють, що потрібно діяти, а карантинні заходи - це найбільш дієвий інструмент для розірвання ланцюгу захворювання та збереження життя людей", - підкреслив Денис Шмигаль.

Як повідомляв APnews, сотні підприємців пікетували Кабмін через "карантин вихідного дня".

Звільнення та втрата половини доходу: ресторатори пояснили, чому вийшли на протест
У МОН роз'яснили, чи будуть вводити 10-річну систему освіти в школах

Новини партнерів