Винен коронавірус. В Мінекономіки "виправдалися" за нестворені 500 тисяч робочих місць Шмигаля

Винен коронавірус. В Мінекономіки "виправдалися" за нестворені 500 тисяч робочих місць Шмигаля
Ексклюзив
Читать на русском

Зазначили, що вони зробили доступним отримання компенсацій та запустили процес відшкодування втрат доходів для фізичних осіб підприємців.

Ще на початку введення жорсткого карантину та зупинки діяльності більшості закладів та організацій (в результаті чого тисячі людей втратили роботу) Кабмін пообіцяв створити близько 500 тисяч вакансій в рамках плану-програми по боротьбі з безробіттям через карантин.

Обіцяли, що вакансії з’являться до кінця травня. Зараз - кінець жовтня, а інформації про півмільйона вільних вакансій так і не поступало.

Редакція APnews звернулась з офіційним запитом до Кабміну з проханням пояснити, чому обіцянку не виконали. Нам відповіли з Мінекономіки, що сьогоднішній ринок дійсно опинився перед серйозними соціальними та економічними викликами, спричиненими поширенням захворювання COVID-19.

Зазначили, що знають, що в умовах карантину роботодавці вдаються до повного або часткового зупинення виробництва, скорочення штату працівників, переведення на неповний робочий тиждень або відправляють працівників у відпустки без збереження заробітної плати. А це призводить до збільшення безробіття.

І вказали, що з метою стабілізації і розробили "Державну програму стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню COVID-19". Пояснили, що реалізація цієї програми здійснюється шляхом виконання плану заходів, яким, зокрема, передбачено заходи щодо створення робочих місць у різних сферах діяльності. Проте, яких саме, не вказали.

А що ж зробили?

Як нам пояснили у Мінекономіки, з метою пом’якшення ситуації на ринку праці вони вже вжили наступні заходи:

  • забезпечили можливість подання заяв на отримання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно. Також спростили процес реєстрації для безробітних та оформлення допомоги - через онлайн-портал державних послуг „Дія";
  • скасували необхідність особистого відвідування центру зайнятості для отримання допомоги по безробіттю на період карантину;
  • дали можливість отримати допомогу роботодавцям та фізичним особам-підприємцям з числа суб’єктів малого та середнього бізнесу, які зупинили чи скоротили свою діяльність під час карантину - вони можуть отримати допомогу по частковому безробіттю для покриття витрат на зарплату робітникам, яким було скорочено робочий час;
  • запустили процес відшкодування втрат доходів для фізичних осіб підприємців.

Що з цього вийшло?

У Мінекономіки зазначили, що завдяки наданню допомоги по частковому безробіттю за період дії карантину вдалось зберегти близько 370 тисяч робочих місць.

Вказали, що станом на 9 жовтня 2020 року кількість працівників, щодо яких прийнято рішення про надання допомоги по частковому безробіттю, становила 369,9 тис. осіб, з них фізичні особи-підприємці – 181,4 тис. осіб.

Також, за сприяння державної служби зайнятості, за період з 1 січня по 9 жовтня 2020 року роботу отримали 492,0 тис. осіб, з них за період дії карантину (з 12 березня по 9 жовтня) – 342,4 тис. осіб.

Зазначимо, що дані щодо кількості осіб, працевлаштованих на створені нові робочі місця, надаються Пенсійним фондом України щомісяця до 20 числа. Так, за останніми даними Пенсійного фонду, загалом по Україні у січні-липні 2020 року кількість працевлаштованих на створені нові робочі місця досягла 280,8 тис. осіб.

Винен коронавірус. В Мінекономіки "виправдалися" за нестворені 500 тисяч робочих місць Шмигаля
Винен коронавірус. В Мінекономіки "виправдалися" за нестворені 500 тисяч робочих місць Шмигаля
Читайте також:

Новини партнерів

МВС через вибори переходить на посилений режим роботи
До шкіл повернуться не всі. У Міносвіти розповіли, як навчатимуться діти після канікул