"Він для нас був ніхто": Лукашенко прокоментував смерть білоруського опозиціонера Шишова

"Він для нас був ніхто": Лукашенко прокоментував смерть білоруського опозиціонера Шишова
Читать на русском

Він додав, що Шишова підтримували українські спецслужби, тому Київ повинен дати відповідь, хто причетний до вбивства.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко прокоментував смерть білоруського опозиціонера Віталія Шишова в Києві. І висунув вимогу спецслужбам України дати відповідь, хто причетний до вбивства.

Про це APnews пише з посиланням на пресконференцію Лукашенко.

"Він для нас був ну просто ніхто. Ну хто з Білорусі піде його повісить? Навіщо в Україні роздмухувати ось це все? Це де сталося? В Україні. І його підтримували спецслужби України. Ви ж знаєте, чим займалися. Він був на вашій території ... Ви, будь ласка, займайтеся, і дайте нам відповідь: хто повісив громадянина Білорусі?", - заявив Лукашенко.

Лукашенко спростував причетність до смерті активіста.

"Елементарно - повісили одного, завтра буде такий же другий. Всіх не перевішаєш, це дурість. Що ж ви мені дорікаєте? Вбивцю знайшли. У нас вистачає без Шишова, з ким ще треба розбиратися. Але ми ні на кого ще пальцем не показали", - резюмував президент Білорусі.

Як відомо, лідера "Білоруського будинку в Україні", який зник під час пробіжки в Києві, знайшли повішеним у столичному парку - неподалік від місця його проживання.

У Білоруському домі переконані, що смерть Шишова - це "спланована чекістами операція по ліквідації дійсно небезпечного режиму білоруса". Вони підкреслили, що будуть продовжувати домагатися істини в загибелі Віталія.

В організації повідомили, що Віталій Шишов стояв біля витоків створення Білоруського Будинку в Україні. Шишов "брався абсолютно за всі сфери діяльності": допомога білорусам, які переїхали, проведення акцій проти режиму Лукашенка, звернення в держоргани для просування законопроектів, які допомагають його співвітчизникам, формування діаспори в Україні.

Він був змушений переїхати в Україну восени 2020 року - після виходу на гомельські протести в серпні та подальшого активного протистояння владі в Білорусі.

Раніше APnews повідомляв, Лукашенко назвав Україну "додатковою загрозою" для Білорусі.

Новини партнерів

Лукашенко заявив, що Білорусь не ввійде до складу Росії
"У мене руки розв'язані": Лукашенко розповів, коли визнає Крим "російським"