Вільна економічна зона може стати кроком на шляху до миру на Донбасі, - економіст

Вільна економічна зона може стати кроком на шляху до миру на Донбасі, - економіст
Ексклюзив
Читать на русском

Експерт з економічних питань заявив, що це один із шляхів мирної інтеграції і комунікації підконтрольної та непідконтрольної територій України.

Друге з "5 питань Зеленського" вже встигло обурити багатьох економістів, однак ідея створення вільної економічної зони на Донбасі може принести користь як підконтрольній, так і непідконтрольній території України.

Про це в коментарі редакції APnews заявив економіст Володимир Дебой.

Нагадаємо, друге запитання володимира Зеленського звучить так: "Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?"

Якщо відкинути звинувачення Зеленського у піарі "Слуги народу" і припустити, що влада дійсно має намір створити вільну економічну зону на Донбасі, то це може допомогти уникнути нелегального ввозу енергетичних ресурсів на підконтрольну територію України, наголосив економіст.

"Вільна економічна зона – це територія торгівлі і отримають вигоду лише ті, хто будуть в ній задіяні.

Якщо так дійсно станеться, то йтиме мова про те, щоб легально ввозити з непідконтрольної території України якісь енергетичні ресурси. Наприклад, вугілля. Тобто, Україна отримає тут перевагу – не буде завозити це через посередників, відмиваючи гроші на різних Роттердамах і так далі. Якщо це все організувати правильно, то може доотримати і економіка України і, безумовно, ті люди, які займаються матеріальним виробництвом. Чесні шахтарі, виробники, займаючись матеріальним виробництвом, будуть отримувати свої гроші, заробітні плати. Це якщо під це не підводити політику, а просто говорити про економіку.

Це один із шляхів мирної інтеграції і комунікації і це абсолютно нормально. Важлива не тільки ця ініціатива, не тільки ставити "риторичні питання" перед народом, а важливі конкретні кроки", - зазначив, Дебой і додав, що "сьогодні ніхто не заважає монобільшості, уряду України і всім структурам, які підпорядковані Кабінету міністрів і президентові робити реальні кроки".

Як повідомляв APnews, економіст Сергій Фурса заявив, що Офіс президента влаштував конкурс на найбезглуздіше питання.

Читайте також:

Новини партнерів

Зеленський призначив 29-річну дружину Хомчака головою Чернігівської ОДА
В Одесі поліцейський очолив бордель і поплатився: фото