Медведчук: Акції непокори націоналістів – наслідок беззаконня влади і загравання з радикалами

Медведчук: Акції непокори націоналістів – наслідок беззаконня влади і загравання з радикалами
Читать на русском

На думку політика, немає сумнівів, що суд виніс справедливе рішення щодо Сергія Стерненка.

Спочатку Президент України Володимир Зеленський закривав очі на безчинства націонал-радикалів і загравав з ультраправими політсилами, намагаючись домогтися їх лояльності. А тепер влада не в змозі приборкати радикалів, які потребують скасування законного рішення суду щодо одного з них. І це теж підсумок систематичного нехтування самим Зеленським норм Конституції і права.

Таку думку в ефірі телеканалу «Росія-24» висловив народний депутат України, голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук, передає "Капітал".

«Пан Зеленський в останній рік почав загравати з націонал-радикалами, загравати з тією частиною, яка, до речі, на виборах не підтримала ні його партію, ні його особисто. Він думав, що стане своїм для націонал-радикалів, для націонал-демократів. Продовжив політику Порошенко «Армія, мова, віра», продовжив політику дискримінації російської мови, політику переписування історії, - зазначив Медведчук. - Але ж у цих людей є свої кумири і свої лідери. І коли в діях Зеленського їм щось не підійшло, націонал-радикали висловилися ось так критично, так радикально, як це ми бачимо сьогодні».

На думку політика, немає сумнівів, що суд виніс справедливе рішення щодо Сергія Стерненка. Однак мільйони українців не один раз ставали свідками того, як сам глава держави грубо порушував норми Конституції і законів України. Відповідно, радикально налаштовані молодики визнали себе вправі вимагати від Президента Зеленського і в цей раз порушити закон, не рахуватися з рішенням суду щодо їх соратника.

«Зеленський зміг закрити канали, порушивши Конституцію; застосувати санкції до громадян України, які мають права цього робити. Він пішов на ці порушення. Так чому б тоді не вимагати від Зеленського, щоб він випустив з-під варти без рішення суду того ж Стерненка? - поставив риторичне запитання Віктор Медведчук. - Якщо можна порушувати закон в одному, значить, можна порушувати закон і в іншому. Ось вам логіка людей, які бачать, що Президент не дружить ні з Конституцією, ні з законами. Значить, нехай він робить так, як вигідно комусь, під тиском сили і радикальних дій».

Політик упевнений: владі спочатку слід було продемонструвати нетерпимість до правопорушень і заворушень, що влаштовуються радикалами. А також зберегти за собою монополію на застосування сили.

«Треба дотримуватися законів і Конституції. Якби влада боролася своєчасно з порушеннями закону, то, може бути, її послідовність мала б іншу оцінку, - припустив Медведчук. - І ще, якби Зеленський, як глава держави, правильно демонстрував монополію на застосування сили, то, можливо, не було б і ось таких акцій. Хоча це скоріше не акції, а радикальне протистояння влади, щоб Зеленський не забувався».

Також політик зазначив, що Зеленському варто було б діяти в інтересах всього українського народу і строго в рамках закону, а не заробляти сумнівні політичні дивіденди, потураючи радикально налаштованому вуличному натовпу.

«Президент повинен відповідати інтересам всього українського народу, орієнтуватися на інтереси більшості українського суспільства. А всі неправомірні дії припиняти відповідно до закону і до Конституції, не порушуючи чинне законодавство», - заявив Віктор Медведчук.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Мер Чернівців спростував версію про вибух кисневого балону у лікарні
Після протестів на підтримку Стерненка невідомий розпилив газ у метро