Викладача з-під Одеси, який назвав українську мову "псячою", звільнили з коледжу після скандалу у мережі

Викладача з-під Одеси, який назвав українську мову "псячою", звільнили з коледжу після скандалу у мережі
Читать на русском

А під час обговорення нововведень в українську мову викладач назвав її мовою "окупантів та фашистів".

Після скандальної заяви про "псячу українську мову" з Одеського національного морського університету звільнили викладача спеціальних дисциплін Олександра Макаренка.

Про це APnews пише з посиланням на заяву самого Макаренка.

"Так. Мене запитали: я це писав? Я відповів: так. Просто не люблю брехати. Як-то кажуть: "Брехун може говорити, що завгодно, людина ж яка говорить правду, обмежена тільки нею", — заявив викладач.

При цьому причину звільнення з навчального закладу викладач не уточнив.

Що було перед цим?

У соціальній мережі Facebook розгорівся скандал навколо публікації викладача морського спеціалізованого коледжу Одеського національного морського університету Олександра Макаренка, який назвав українську мову "псячою".

"Я не розумію вашу псячу мову, пишіть калі ласка па-білоруські альбо па-російською. Я ня мовлю ўкраінскай мовой и папери пишу па-руську, хоць відаю яе. Для мяне гета ваша ўкраінская мова - мова окупантаў та фашистаў", - написав він.

Допис викликав шквал критики від користувачів мережі, а керівництво коледжу заявило, що вони "не відноситимуться терпимо до таких висловлювань".

Як повідомляв APnews раніше, "Пісня про Одесу" з оперети "Біла акація", яку вважають гімном Одеси, написана російською мовою, а тому не може бути символом українського міста.

Новини партнерів

На Львівщині чоловік всадив ножа в груди дружині та спробував «вилікувати» її вдома
В Україні за рік смертність зросла на 17%