Вихід з тіні та удар по лудоманам. Адвокат пояснив, як закон про гральний бізнес допоможе українцям

Вихід з тіні та удар по лудоманам. Адвокат пояснив, як закон про гральний бізнес допоможе українцям
Ексклюзив
Читать на русском

Також експерт вказав на моменти, які потрібно якнайшвидше підкорегувати уряду

Запровадження закону про легалізацію грального бізнесу давно було необхідністю, бо заборона азартних ігор не призвела до зменшення кількості осіб залежних, а сам бізнес нікуди не зникав, просто працював у тіні. Про це в ексклюзивному коментарі APnews повідомив адвокат Ярослав Гришин.

“Фактично з 2009 року, коли Верховна Рада України заборонила гральний бізнес, він продовжив працювати, але повністю «відійшов у тінь». Через це бюджет став недотримувати мільярди гривень в якості податків від грального бізнесу, а ці гроші стали осідати в кишенях нечистих на руку правоохоронців, які стали «дахувати» таку діяльність”, - відмітив експерт.

Додав, що з 2012 року в Україні фактично продовжили працювати зали гральних автоматів під виглядом відеолотерейних терміналів та інших пристроїв візуалізації, які працювали за принципом генератора випадкових чисел, як лото.

“У зв’язку з вищевикладеним, я вважаю, що критика вказаного закону та легалізації грального бізнесу в цілому, яка лунає від деяких політиків та фахівців, є необґрунтованою. Заборона сама по собі нічого не вирішить, це вже показав минулий досвід України”, - сказав адвокат.

Та пояснив, що прийнятий Закон встановлює достатньо жорсткі рамки щодо розміщення закладів грального бізнесу. Як приклад Гришин вказав, що казино можна буде розміщувати тільки у п’ятизіркових готелях, букмекерські пункти - тільки в п’яти-, чотирьох-, тризіркових готелях та на іподромах, зали гральних автоматів - також, лише в п’яти-, чотирьох-, та тризіркових готелях.

“Це майже унеможливить ризики участі у азартних іграх неповнолітніх, а також лудоманів”, - наголосив експерт.

Та відмітив, що прийняття вказаного Закону не означатиме миттєве практичне запровадження всіх його положень, оскільки потрібно розробити та прийняти велику кількість підзаконних нормативно-правових актів, необхідних для реалізації положень цього Закону.

“Кабінету Міністрів України треба активізуватися в цьому напрямку, та в якомога короткий термін прийняти вказані підзаконні акти. Також законодавцю необхідно якнайшвидше внести зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор, яким необхідно збалансувати податкове навантаження на ринок грального бізнесу, та встановити справедливе та прозоре оподаткування організаторів цих ігор”, - порадив адвокат.

Відмітимо, що на думку економіста, гральний бізнес опиниться за межами бюджету України. В ексклюзивному коментарі APnews економіст Олег Пензин виразив протилежну думку і сказав, що в дійсності закон спрацює не так, як було задумано владою, і грошей бюджет буде отримувати в рази менше.

У той же час ми поспілкувались із нардепами, які пояснили, чому ВР прийняла "гібридний" закон про легалізацію азартних ігор і чим це загрожує українцям.

"Влаштували тут Північну Корею": постраждалі на протестах в Білорусі розповіли, що шоковані подіями у країні
Колишньому в'язню Кремля Кольченко присудили громадські роботи

Новини партнерів