Військовий облік жінок в Україні: у Міноборони запевнили, нікого без згоди не призвуть

Військовий облік жінок в Україні: у Міноборони запевнили, нікого без згоди не призвуть
Читать на русском

Крім того, у Міноборони наголосили, що до кінця 2022 року ні керівники підприємств, організацій та установ, ні самі жінки не будуть притягуватися до відповідальності.

Як відомо, згідно з наказом №313 Міністерства оборони України, жінки повинні будуть ставати на облік, якщо їхня професія входить до розширеного переліку, і вони придатні до військової служби за станом здоров'я та віком (від 18 до 60 років).

Водночас українок запевнили, що ніхто нікого не закликатиме на військову службу без згоди. Про це заявив начальник управління персоналу штабу КСВ ЗСУ Ярослав Горбач.

"Це не призов на військову службу. Це абсолютно дві різні категорії. Сьогодні нікого не призивають на військову службу без згоди", - наголосив Горбач.

Також він зазначив, що до кінця 2022 року ні керівники підприємств, організацій та установ, ні самі жінки не будуть притягатися до відповідальності.

"Керівним складом Збройних сил України прийнято рішення щодо реалізації взяття на військовий облік військовозобов'язаних жінок. Визначено терміни до кінця 2022 року провести цю роботу. Звертаю увагу, що до кінця 2022 року жоден керівник підприємства, установи, організації, де працюють жінки, які мають стати на військовий облік, також самі жінки, однозначно, не притягуватимуться до жодної відповідальності. Тобто, адміністративні санкції з боку начальників територіальних центрів комплектування до них не притягуватимуться", - повідомив Горбач.

Раніше APnews повідомляв, що головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що необхідність у такому указі виникла, щоб порахувати жінок, яких "можна використовувати" при захисті держави.

Нагадаємо, як писав APnews, напередодні в Україні набув чинності жовтневий наказ Міноборони, яким розширюється список жіночих спеціальностей та професій, які обов'язково мають ставати на військовий облік.

Новини партнерів

Військовозобов'язаним жінкам в Україні загрожує штраф за відмову ставати на військовий облік
На польоти Зеленського за кордон у 2021 році витратили 34,5 млн грн - ДУС