Відведення військ й миротворці РФ: що підписали Азербайджан та Вірменія для припинення війни на Нагірному Карабасі

Відведення військ й миротворці РФ: що підписали Азербайджан та Вірменія для припинення війни на Нагірному Карабасі
Читать на русском

Сторони вважають, що такої угоди буде досить для встановлення миру на спірній території

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв та голова Російської Федерації Володимир Путін підписали документ про припинення війни на Нагірному Карабасі. Про це повідомляє APnews з посиланням на оприлюднений текст угоди

Згідно з документом, з 00:00 10 листопада на Нагірному Карабасі повністю припиняється вогонь, а армії Азербайджану й Вірменії залишаються на займаних позиціях. При цьому Агдамський район йде під контроль Баку до 20 листопада. Крім того, Єреван повинен повернути до 15 листопада Кельбаджарський район, а до 1 грудня 2020 року - Лачинський район. Вірменія повинна вивести свої війська.

Російські миротворці розташовуються уздовж лінії зіткнення на Нагірному Карабасі загальною чисельністю 1960 осіб зі стрілецькою зброєю, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць авто та спецтехніки. При цьому вони повинні забезпечити безпеку Лачинського коридору, який забезпечує зв'язок Вірменії таНагірного Карабаху.

Миротворці будуть перебувати на спірній території п'ять років з автоматичним продовженням ще на п'ять років, якщо сторони за півроку до закінчення терміну перебування російських військових не заявлять про їх виведення.

Протягом трьох років сторони повинні визначити план будівництва нового маршруту руху по Лачинському коридору, а Баку гарантує безпеку руху по коридору громадян, авто й вантажів.

Єреван та Баку повинні обмінятися полоненими, заручниками й тілами загиблих, а внутрішньо переміщені особи та біженці можуть повернутися на територію Нагірного Карабаху. Також поновлюються всі економічні зв'язки, а контролювати переміщення між сторонами будуть прикордонники ФСБ РБ.

Як раніше повідомляв APnews, представники Вірменії, Азербайджану та Російської Федерації підписали документ для припинення війни на Нагірному Карабасі.

Новини партнерів

WBC запропонували назву для нової вагової категорії
На Донеччині після відкриття бойовики знову заблокували КПВВ