
За найгіршого сценарію, якщо вакцина виявиться неефективною, то на відновлення авіатрафіку знадобиться десятиліття.
Відновлення пасажирських авіаперевезень буде залежати від того, як швидко почнуть застосовувати вакцину від COVID-19. Європейський контроль розробив три сценарії відновлення відповідної сфери.
Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Украероруху.
Перший сценарій – оптимістичний
Передбачається, що вакцина проти COVID-19 буде вводитися найближчим часом і вже влітку 2021-го стане широкодоступною для пасажирів. За таким сценарієм авіаційний трафік повернеться до рівня 2019-го за 5 років - у 2024 році.
Другий сценарій – реалістичний
Відповідний сценарій буде застосовуватися, якщо вакцину введуть для пасажирів до літа 2022 року. У цьому разі відновлення галузі затягнеться до 2026 року.
Третій сценарій - песимістичний
Сценарій буде введено в дію, якщо вакцина виявиться неефективною. Тоді на відновлення трафіку до рівня 2019 року піде наступне десятиліття.
Також зазначається, що беззаперечним залишатиметься і факт того, що всім пасажирам доведеться прийняти нові правила подорожей, а учасникам авіаційного ринку - перебудовувати свій бізнес відповідно до нових економічних реалій.
"Наступний рік в авіаційному сегменті бачиться через призму сертифікованої вакцини, нових правил перевезень для пасажирів і нової економічної реальності для авіакомпаній. Відродження галузі залежатиме від макроекономічних чинників з поправками на авіаційні вузькопрофільні особливості. За позитивного збігу обставин відновлення авіаринку може статися набагато раніше прогнозів. Особливо це стосується України", - наголосив Андрій Ярмак, керівник Украероруху.
Зазначимо, що загальна кількість виконаних у листопаді 2020 року польотів, які Украерорух забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням, становить 9 910 рейсів - це на 56,7% менше порівняно з обсягом польотів у листопаді минулого року. За типами польотів авіатрафік у листопаді розподіляється так: внутрішні рейси - 1 909 (-15,6 % порівняно з листопадом 2019 року), міжнародні рейси - 4 563 (-62 %) і транзитні рейси - 3 438 (-60 %).. Українські авіакомпанії виконали 3 578 рейсів (на 53,4 % менше ніж у листопаді минулого року), іноземні авіакомпанії - 6 332 рейси (-58,3%).
Як повідомляв APnews, міністр інфраструктури розповів, чи обмежать в Україні роботу транспорту при введенні локдауну.