На відновлення докарантинного авіатрафіку піде від 5 до 10 років: є три сценарії

На відновлення докарантинного авіатрафіку піде від 5 до 10 років: є три сценарії
Читать на русском

За найгіршого сценарію, якщо вакцина виявиться неефективною, то на відновлення авіатрафіку знадобиться десятиліття.

Відновлення пасажирських авіаперевезень буде залежати від того, як швидко почнуть застосовувати вакцину від COVID-19. Європейський контроль розробив три сценарії відновлення відповідної сфери.

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Украероруху.

Перший сценарій – оптимістичний

Передбачається, що вакцина проти COVID-19 буде вводитися найближчим часом і вже влітку 2021-го стане широкодоступною для пасажирів. За таким сценарієм авіаційний трафік повернеться до рівня 2019-го за 5 років - у 2024 році.

Другий сценарій – реалістичний

Відповідний сценарій буде застосовуватися, якщо вакцину введуть для пасажирів до літа 2022 року. У цьому разі відновлення галузі затягнеться до 2026 року.

Третій сценарій - песимістичний

Сценарій буде введено в дію, якщо вакцина виявиться неефективною. Тоді на відновлення трафіку до рівня 2019 року піде наступне десятиліття.

Також зазначається, що беззаперечним залишатиметься і факт того, що всім пасажирам доведеться прийняти нові правила подорожей, а учасникам авіаційного ринку - перебудовувати свій бізнес відповідно до нових економічних реалій.

"Наступний рік в авіаційному сегменті бачиться через призму сертифікованої вакцини, нових правил перевезень для пасажирів і нової економічної реальності для авіакомпаній. Відродження галузі залежатиме від макроекономічних чинників з поправками на авіаційні вузькопрофільні особливості. За позитивного збігу обставин відновлення авіаринку може статися набагато раніше прогнозів. Особливо це стосується України", - наголосив Андрій Ярмак, керівник Украероруху.

Зазначимо, що загальна кількість виконаних у листопаді 2020 року польотів, які Украерорух забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням, становить 9 910 рейсів - це на 56,7% менше порівняно з обсягом польотів у листопаді минулого року. За типами польотів авіатрафік у листопаді розподіляється так: внутрішні рейси - 1 909 (-15,6 % порівняно з листопадом 2019 року), міжнародні рейси - 4 563 (-62 %) і транзитні рейси - 3 438 (-60 %).. Українські авіакомпанії виконали 3 578 рейсів (на 53,4 % менше ніж у листопаді минулого року), іноземні авіакомпанії - 6 332 рейси (-58,3%).

Як повідомляв APnews, міністр інфраструктури розповів, чи обмежать в Україні роботу транспорту при введенні локдауну.

Новини партнерів

Лікар пояснив, чи врятують протизапальні препарати від важкої форми COVID-19
Винних звільнять. У Нікопольській лікарні відреагували на інцидент з напівголим чоловіком у "швидкій"