Відкладання операцій для онкохворих призведе до загибелі пацієнтів - лікар про нові правила МОЗ

Відкладання операцій для онкохворих призведе до загибелі пацієнтів - лікар про нові правила МОЗ
Ексклюзив
Читать на русском

Заборона на планові операції не повинен зачіпати операції по онкології.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час чергового брифінгу заявив, що в лікарнях будуть заборонені всі планові операції і планові госпіталізації. Заборона повинна була вступити в силу відсьогодні, але онкологічні лікарні в Україні продовжили працювати в штатному режимі.

Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповіла глава Фонду допомоги онкохворим дітям "Краб" Лариса Лавренюк. За її словами, планові онкологічні операції проводилися в Україні та в березні 2020 го року, коли вже вводився подібна заборона.

За словами Лариси Миколаївни, у випадку з онкохворими відкласти операцію просто неможливо - це загрожує загибеллю пацієнта. "І навіть якщо відкласти операцію - то як бути з пацієнтами? Просто проводити післяопераційні курси хіміотерапії? Це просто безглуздо - вони ніяк не допоможуть без операції", - дивується Лариса Лавренюк.

Саме тому онколікарні, з якими співпрацює її фонд, сьогодні продовжили працювати в звичайному режимі. "Медики взагалі не реагують на подібні заяви. Вони реагують тільки на розпорядження, які отримує клініка, а їх сьогодні не було", - зазначила Ларенюк.

На закінчення вона зазначила, що подібна заборона вже вводилася на території України - в березні, коли країна і пішла на карантин. Але і тоді планові операції по онкології або кардіології, не минуться і проводилися в звичайному режимі.

Як повідомляв APnews, Україна переходить на другий етап реагування на COVID-19.

Новини партнерів

Чи захищають рукавички від COVID-19: відповідь лікаря
У МОЗ пояснили, коли українці можуть самостійно вийти з самоізоляції