Відео про кримських татарів покажуть на стінах ОП та Кабміну у ніч на понеділок

Відео про кримських татарів покажуть на стінах ОП та Кабміну у ніч на понеділок
Читать на русском

Мінінтеграції закликає всіх підняти кримськотатарський прапор з траурною стрічкою, а о 21:00 запалити  вогник пам’яті у своєму вікні

Відео-інсталяцію про злочини радянської влади та злочини РФ сьогодні проти кримських татар покажуть в ніч з 17 на 18 травня, о 00:01, на будівлі Офісу Президента України. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Також, 18 травня інсталяцію будуть проектувати з наставанням темного часу доби - орієнтовно з 21:00.

Окрім того, інсталяцію покажуть на будівлі Кабінету Міністрів України, так само орієнтовно о 21:00, 18, 19 та 20 травня.

Сьогодні ж, Мінінтеграції закликає всіх підняти кримськотатарський прапор з траурною стрічкою, а о 21:00 запалити вогник пам’яті у своєму вікні.

«Ми пам‘ятаємо злочини радянського режиму. Примусове вигнання кримських татар з Кримського півострова злочинці радянського режиму розпочали о третій годині ранку 18 травня 1944 року. Протягом двох днів з рідних домівок було виселено 180 тисяч кримських татар. Вигнання та нелюдські умови в місцях заслання мали катастрофічні наслідки – від хвороб та виснаження загинуло десятки тисяч кримських татар», - наголосили в міністерстві.

Підкреслюється, що й у сучасному світі РФ порушила всі норми міжнародного права та обов’язків, посягнувши у 2014 році на територіальну цілісність України, окупувала Крим і розпочала війну на сході України.

«Й досі окупаційні російські адміністрації продовжують військову агресію проти України, продовжують здійснювати злочини проти кримських татар – залякуючи, переслідуючи, саджаючи у тюрми. Тиск на кримськотатарський народ, організація етнічних і політично вмотивованих переслідувань та переслідувань за віросповідання – це є ніщо інше як етноцид», - заявили в Мінреінтеграції.

У міністерстві підкреслили, що обов’язок України – зробити усе необхідне для кримськотатарського народу, аби їхні права, культура, мова і традиції були збережені.

Як повідомляв APnews раніше, Разумков назвав «важким і нешвидким процесом» питання деокупації Криму.

Новини партнерів

У США ініціювали нове розслідування проти Трампа
У Хмельницькій області заборонили відвідували храми через спалах COVID-19 у монастирі